Witaj na naszym kawowym blogu!

Najlepsze kawiarnie w Gorzowie Wielkopolskim

Planujesz wyskoczyć na kawę w Gorzowie Wielkopolskim? Zapoznaj się z naszym artykułem i poznaj najmodniejsze kawiarnie speciality w Gorzowie Wielkopolskim!

Gdzie na kawę w Gorzowie Wielkopolskim?

Gorzów Wielkopolski to miasto o bogatej historii i ogromnych perspektywach. W mieście pojawiły się także nowoczesne kawiarnie, gdzie serwuje się przede wszystkim kawę z ekspresu. Lokale te powstały w różnych częściach miasta. Dzięki temu mieszkańcy dzielnic takich jak Manhattan, czy Piaski mogą odetchnąć z ulgą. Aby napić się kawy  nie muszą już dłużej jeździć do z dala od domu. Jeżeli jednak chodzi o kawiarnie speciality w Gorzowie Wielkopolskim – zdecydowana większość z nich jest zlokalizowana w centrum i na Bulwarze tuż przy brzegu Warty.

Na kawoszy w mieście czekają różnorodne lokale, w których można też dobrze zjeść. I choć jeszcze nie powstała żadna kawiarnia literacka w Gorzowie Wielkopolskim – istnieją tu równie interesujące lokale. Wśród nich znajduje się m.in. kocia kawiarnia, kawiarnia artystyczna, teatralna oraz dla licealistów. Co ciekawe, na mapie miasta znalazły się także miejsca, które reklamują się jako miejsca przyjazne LGTBQ+. Jak więc widać każdy kawosz znajdzie w Gorzowie kawiarnię dla siebie – i to bez względu na wiek, płeć, czy zainteresowania.

Tak jak wspomniano, najwięcej dobrych lokali można znaleźć w centrum miasta oraz nad Bulwarem Nadwarciańskim. Zlokalizowany tam deptak liczy ponad 2 km długości i to właśnie przy nim znajdują się najmodniejsze kawiarnie speciality w Gorzowie Wielkopolskim. Można w nich zamówić wyjątkowo aromatyczne mieszanki kaw, które pochodzą z najdalszych zakątków świata. Warto się więc wybrać z osobami, które mają się za prawdziwych koneserów kawy.

Jakie kawiarnie w Gorzowie Wielkopolskim warto odwiedzić?

Na mapie Gorzowa Wielkopolskiego można odnaleźć kilka miejsc, które zachwycają wyborną kawą. Jeżeli więc szukasz tego, do którego wybierzesz się na kawę – skorzystaj z naszego poradnika. Na liście zawarto.

10 kawiarni, które warto odwiedzić w Gorzowie Wielkopolskim. Wybrane na podstawie opinii klientów, ocen w wyszukiwarce Google i własnych doświadczeń – są dowodem na to, że w mieście można znaleźć naprawdę fajne lokale z dobrą kawą.

Gorzów Wielkopolski

Manhattan. Kawiarnia. Bernatowicz M.

Na końcu warto wspomnieć o kawiarni M. Bernatowicz ukrytej na gorzowskim Manhattanie. W lokalu serwuje się przepyszną kawę latte podawaną z lodami oraz klasyki takie jak espresso, cappuccino, flat white itd. Na miejscu można również spróbować przygotowywanych w lokalu ciast i innych słodkości. Jest on dostosowany do potrzeb klientów na wózkach.

Cafe - Beno

To lokal zlokalizowany na Piaskach – tuż przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Jakuba Bogusza. Nic więc dziwnego, że jego klientami są głównie uczniowie i pracownicy szkoły. Zdaniem wielu licealistów jest więc to najlepsza kawiarnia w Gorzowie Wielkopolskim. Knajpka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 do 14:30. Na miejscu poza zwykłą kawą, można też bez problemu dostać napoje z ekspresu.

Cafe Coś Tam

Zlokalizowana tuż przy Parku Wiosny Ludów Cafe CośTam urzeka nie tylko swoim specyficznym wystrojem, ale i daniami. Wszechobecne drewno, kominek i kolekcja antyków sprawiają, że można tam się poczuć jak u babci. Ponadto miejsce te zaskakuje bardzo dobrą selekcją kaw i czekolad. Wśród nich znalazły się m.in. czekolada z chili, miętą i migdałowa. Z kolei z ekspresu serwuje się włoskie kawy Vergnano, których walory smakowe znacznie przewyższają ziarna dostępne powszechnie w sklepach.

Niebo w Mieście

To bardzo przyjemna kawiarnia w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, która znajduje się tuż przy Bulwarze. Wewnątrz panuje niezwykła atmosfera – zwisające z sufitu klosze przypominają sunące po niebie obłoczki. Dzięki temu faktycznie można się tam poczuć jak w niebie! Poza lodami rzemieślniczymi w lokalu warto spróbować także kawę. Na miejscu można się napić klasycznych kaw z ekspresu. Wśród nich znalazły się pozycje takie jak lattezimne frappe (czekoladowe, karmelowe) oraz rzadziej spotykana w kawiarniach kawa tygrysia (podwójne espresso z mlekiem, czarną herbatą i przyprawami).

Kawiarnia "Trzy Światy"

„Trzy Światy” to szczególna kawiarnia z wi-fi w Gorzowie Wielkopolskim. Można tam bowiem nie tylko spotkać się ze znajomymi, ale i dobrze zjeść. Na miejscu serwowane są syte śniadania i lunche. Z kolei na miłośników kawy w lokalu czekają napoje parzone w ekspresie, typu cappuccino, latte, espresso oraz inne, klasyczne napary. Wybierając się tam na kawę, warto również skusić się na deser.

Art Cafe

To wyjątkowa kawiarnia w Gorzowie Wielkopolskim – głównie ze względu na nietypowe godziny pracy. Można ją bowiem odwiedzić od poniedziałku do piątku w godz. 15:00–18:00 oraz w soboty – od 17:00 do 0:00. Jest to jednak spowodowane lokalizacją w Teatrze im. Josterwy. Art Cafe funkcjonuje wyłącznie w godzinach otwarcia teatru. Będąc w pobliżu, warto się jednak tam wybrać. Poza drobnymi przekąskami i alkoholem w lokalu można zamówić cappuccino, latte, a nawet kawę po turecku kawę po wiedeńsku.

Dzień Dobry cafe

Pyszną kawę w Gorzowie Wielkopolskim można znaleźć także w okolicach Parku Wiosny Ludów. Mowa o Dzień Dobry Cafe, gdzie podaje się  pyszne desery (również lodowe) oraz aromatyczną kawę z ekspresu. Lokal zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 11:00–17:00. Warto wspomnieć, że jako jedno z nielicznych w Gorzowie miejsce to reklamuje się jako przyjazne LGTBQ+.

Cafe BOHEMA

Zlokalizowana tuż przy Placu Nieznanego Żołnierza Cafe BOHEMA to bardzo kolorowe miejsce, w którym przede wszystkim powstają lody. Nie jest to jednak zwykła, typowa lodziarnia. W lokalu można spróbować również tradycyjnych kaw z ekspresu, a na gości, którzy zamówią ciasto, czeka filiżanka kawy gratis! Warto też wspomnieć, że w lokalu urządzane są wystawy malarskie lokalnych artystów. Ich obrazy można podziwiać zawieszone na ścianach.

KITKU CAFE

Kitku Cafe to jedyna, póki co kocia kawiarnia Gorzowie Wielkopolskim. Położona tuż przy brzegu Warty, na Bulwarze – jest miejscem naprawdę magicznym. I to nie tylko za sprawą kotów, które tam rządzą. Lokal słynie również z bardzo dobrej kawy i ciast. Mimo tego, że pojawił się on na mapie Gorzowa całkiem niedawno, miejsce te zyskało już całkiem sporą popularność. W efekcie więc ciężko czasami o wolny stolik. Zdecydowanie jednak jest to więc miejsce godne polecenia – nie tylko dla fanów kociaków, ale i każdego, kto ma ochotę na filiżankę kawy.

Kawiarnia Hamak

Na początku naszej listy pojawia się Hamak – bardzo popularna kawiarnia dla dzieci w Gorzowie Wielkopolskim. A to głównie za sprawą hamaków, które znajdują się na ogródku należącym do kawiarni. Osłonięty od zgiełku ulicy wysokim żywopłotem, jest ładnie urządzony i można się w nim naprawdę zrelaksować. Zlokalizowana tuż na rogu Fredry i Matejki kawiarnia, serwuje dania domowe oraz desery. Ponadto miejsce to słynie z rewelacyjnie prezentujących się deserów lodowych. Kawosze mogą tu natomiast skosztować bardzo ładnie podanej kawy z ekspresu.

Jaką kawę można wypić w Gorzowie Wielkopolskim?

Gorzów Wielkopolski zaskakuje pozytywnie pod względem lokali, w jakich serwuje się prawdziwą kawę. Jak na takie małe miasto nie brak tam miejsc wartych odwiedzenia. Również, jeżeli chodzi o kawiarnie i jakość serwowanych w nich trunków. Bez problemu znaleźliśmy również kilka lokali, w których można napić się wyjątkowej kawy speciality.

Jakich zatem kaw można spróbować w kawiarniach na terenie Gorzowa Wielkopolskiego? Choć lokali, w których można zamówić tzw. slow coffee póki co w mieście brak, to pod względem kaw z ekspresu nie należy narzekać. W knajpkach w Gorzowie można znaleźć zarówno napary klasyczne na ciepło i zimno, jak i bardziej ekstrawaganckie napoje. Wśród nich nie zabraknie klasyków takich jak espresso, cappuccino i latte. Ponadto w mieście na dobre zagościły także rzadziej spotykane kawy po turecku i po wiedeńsku. W jednej z knajpek w karcie znalazła się również kawa tygrysia, która stanowi połączenie podwójnego espresso z mlekiem, czarną herbatą i przyprawami.

W wielu lokalach na terenie Gorzowa Wielkopolskiego można zamówić kawę na zimno, np. frappe (czekoladowe i karmelowe). Z kolei dla fanów słodkich napoi przygotowano rozgrzewającą czekoladę z chili, miętą lub migdałami. Prawdziwym kawoszom polecamy natomiast odwiedzić kawiarnie speciality w Gorzowie Wielkopolskim. Serwuje się w nich bowiem kawy, pod względem smaku przewyższające te dostępne w sklepach.