Witaj na naszym kawowym blogu!

Najlepsze kawiarnie w Zielonej Górze

Zamierzasz wyjść na kawę w Zielonej Górze? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj najmodniejsze kawiarnie speciality w tym mieście!

Gdzie na kawę w Zielonej Górze?

Stolica województwa lubuskiego, to miasto kawoszy. W Zielonej Górze można bowiem znaleźć dziesiątki kawiarni – i to nie tylko w centrum miasta, ale i na Osiedlu Przyjaźni. To właśnie tam stworzono najlepsze lokale speciality w Zielonej Górze, które zagościły się na naszej liście. Pozostałe z wybranych przez nas knajpek są usytuowane znaleźć głównie w okolicach Starego Rynku i Śródmieścia.

Szczególne miejsce pośród lokali, jakie znalazły się w tym poradniku, zajmuje kocia kawiarnia oraz kawiarnia literacka w Zielonej Górze. Ściągają one do siebie nie tylko fanów kotów czy książki, ale i wielu kawoszy. Z kolei prawdziwym koneserom tego trunku polecamy odwiedzić kawiarnie speciality. Na ich gości czekają ziarna z najlepszych plantacji kaw. Warto również wspomnieć o tym, że w mieście powstała palarnia kawy, w której można zamówić ziarna  palone na miejscu.

Jakie kawiarnie w Zielonej Górze warto odwiedzić?

Poniżej zamieszczamy listę 10 kawiarni, które warto odwiedzić w Zielonej Górze. Na podstawie własnych doświadczeń, opinii oraz ocen w Google Maps, wyłoniliśmy najciekawsze miejsca:

Zielona Góra

Cafe Rosa

Na końcu warto wspomnieć o Cafe Rosa, gdzie podaje się pyszne, domowe wypieki i kawy. Poza pozycjami takimi jak cappuccino czy espresso można tam również wypić pyszne latte. Napoje są nie tylko smaczne, ale i bardzo ładnie podane. Koniecznie warto tam również wybrać się z dziećmi na lody i ciasta. Z kolei zimą w lokalu serwuje się wyborne grzane wino z pobudzającymi przyprawami.

all'Angolo Cafe

Kawiarnia all’Angolo Cafe to przede wszystkim lodziarnia, choć jak głosi wielki szyld nad wejściem – jest to Studio Ice Coffee. Lokal jest przepięknie urządzony i posiada bardzo przestronny ogródek z wygodnymi fotelami. Na miejscu serwuje się klasyki takie jak cappuccino, caffe latte i kawy mrożone. Polecamy tam także zamówić coffee crema (espresso z pianką) oraz mocacchino. Z kolei ze względu na ogromną ilość deserów lodowych jest to bardzo popularna kawiarnia dla dzieci w Zielonej Górze.

Montanha Verde

Zdaniem wielu klientów to najlepsza kawiarnia w Zielonej Górze. Zlokalizowana na Osiedlu Przyjaźni, Montaha Verde jest prawdziwą palarnią kawy, a co ciekawe – w sezonie letnim otwartą przez całą dobę. Na miejscu można dostać najlepsze ziarna, które pochodzą m.in. z Dominikany, Sumatry, Brazylii i Etiopii. Co więcej, poza możliwością ich skosztowania w lokalu, ziarna można także zakupić do domu. Jeżeli więc interesują Cię kawiarnie speciality w Zielonej Górze, koniecznie wybierz się do Montanha Verde.

Karmel Kawiarnia

Kolejną pozycją na naszej liście jest Karmel – cukiernia i restauracja w jednym. Lokal zachwyca aranżacją, wewnątrz znajdują się duże okrągłe stoły, a w ogródku mniejsze stoliki. W karcie umieszczono natomiast kilkanaście różnych kaw, które podzielono na 3 sekcje: klasyczne, firmowe i na zimno. Wśród napojów firmowych zagościły m.in. waniliowy RAF coffee, latte piernikowo-mailonowe, bananowo-karmelowe, ciasteczkowe z bitą śmietaną oraz pistacjowe cappuccino. Natomiast wśród kaw na zimno pojawiło się: frappucino, latte z lodami, cappuccino mango, capporange (kawa z syropem pomarańczowym) i espresso tonik.

Kawiarnia Bonno

Będąc w centrum Zielonej Góry, warto odwiedzić także kawiarnię Bonno. Zlokalizowana w odrestaurowanej kamienicy, posiada dobudowany, kryty ogródek. Wewnątrz panuje natomiast bardzo gustowny, nieco eklektyczny wystrój. Prawdziwym powodem, dla którego trzeba odwiedzić to miejsce, jest jednak kawa. W lokalu można zamówić m.in. moccacchino (cappuccino z czekoladą) i rosyjski RAF coffee. Ogromne wrażenie robi również karta naparów serwowanych na zimno, wśród których znalazły się m.in. sunrise espresso (espresso z sokiem pomarańczowym), café glacé (kawa szkliwiona) i coffee tonic (kawa z tonikiem).

Bar kawowy Niger

W samym sercu Zielonej Góry na miłośników kawy czeka także Bar Kawowy Niger. Ponadto, zdaniem wielu mieszkańców, jest to najlepsza kawiarnia w Zielonej Górze. Serwuje się tam pozycje takie jak: kawa mrożona z likierem pomarańczowym oraz z alkoholem  w tym np. meksykańska (z Krupnikiem), adwokatka (z adwokatem), bosmańska (z rumem) itd. Co więcej, w lokalu można zamówić artykuły różnych producentów – w tym m.in. kawy Illy, Tchibo, Lavazza i te  z gatunku Arabica.

Cafe san Remo

Kolejne miejsce na naszej liście zajmuje zlokalizowana na Osiedlu Przyjaźni Cafe San Remo. Zainspirowana nazwą włoskiego miasteczka knajpka słynie z lodów, deserów i kaw. W środku panuje natomiast przytulny wystrój, a na zewnątrz znajduje się olbrzymi ogródek. Można też śmiało powiedzieć, że Cafe San Remo to typowa kawiarnia z wi-fi w Zielonej Górze, w której serwuje się włoskie kawy z ekspresu.

Kocia Kawiarnia Fundacja Ko-Ta

To słynna kocia kawiarnia w Zielonej Górze, która niestety ma pecha – niedawno otworzyła się już bowiem już po raz trzeci. Wszystko w związku z brakiem funduszy na utrzymanie tego miejsca. Na szczęście dzięki pomocy mieszkańców, zorganizowali zbiórkę i udało się uruchomić ten lokal na nowo. Miejsce to oferuje klasyczne kawy z ekspresu w bardzo rozsądnych cenach – choć jest zlokalizowane w centrum miasta.

Mocca Cafe

Otwarta codziennie do godziny 20:00 kawiarnia Mocca Cafe znajduje się nieopodal Osiedla Stefana Batorego. Lokal wyróżnia się już od frontu – przed wejściem rozpościera się przestronny ogródek, który osłonięto od ulicy lawendą i bylinami. Mocca Cafe to sieciówka, która słynie z lodów, ciast oraz wyjątkowo dobrych kaw. W ofercie znalazły się m.in. włoskie lungo (mała czarna), affogatto z gałką lodów, frappe (w tym miejscu z lodami i odrobiną soku bananowego) oraz kawa mocca, która pojawia się w nazwie lokalu. Nie można także zapomnieć o Cie Kawa, czyli napoju o smaku cynamonu, kardamonu lub pieprzu.

Cafe Kratka

To przytulna kawiarnia w centrum Zielonej Góry. Zlokalizowana na Starym Mieście – latem otwiera nieduży ogródek z kolorowymi krzesełkami. W środku panuje natomiast nowoczesny wystrój. Cafe Kratka serwuje szybkie śniadania i bardzo dobre kawy. Wśród nich znalazły się głównie klasyki z ekspresu – serwowane na ciepło (np. cappuccino, latte) i na zimno (ice coffee i frappe).

Jaką kawę można wypić w Zielonej Górze?

Wbrew pozorom w Zielonej Górze można trafić na naprawdę dobrą kawę! W ofercie znalazły się nie tylko klasyczne napoje z ekspresu, ale i ziarna sprowadzane z Dominikany, Sumatry, Brazylii, Etiopii oraz wielu innych egzotycznych krajów. W większości knajpek podaje się głównie klasyki takie jak espresso, cappuccino, latte oraz kawy na zimno – w tym m.in. frappe.

W niektórych lokalach z naszej listy można zamówić także rzadziej spotykane napoje, np. kawę affogatto z lodami, moccacchino (cappuccino z czekoladą). Co więcej, w Zielonej Górze można spróbować rosyjską RAF coffee, która powstaje na bazie cukru waniliowego i śmietanki. Ponadto znajdzie się tam bardziej ekscentryczne połączenia smakowe, takie jak sunrise espresso (espresso z sokiem pomarańczowym), café glacé (kawa szkliwiona) i coffee tonic (z tonikiem), które określa się również jako espresso tonik.

W mieście można natrafić również na autorskie wariacje na temat frappe – w tym m.in. piernikowo-malinowe, bananowo-karmelowe, ciasteczkowe oraz serwowane z lodami i sokiem bananowym. Nie brak także napojów o smaku cynamonu, kardamonu, a nawet i pieprzu. W mieście nie zabrakło też miejsc, w których zamówi się kawę z alkoholem. W samym centrum można bowiem dostać mrożony napar z ziaren kawowca z likierem pomarańczowym, wódką, adwokatem, rumem i innymi alkoholami.

Co do jakości serwowanych trunków  –  w większości w Zielonej Górze stosuje się kawy Illy, Tchibo, Lavazza i Arabica. Są to dobre produkty, których smak trafia do większości entuzjastów. Jeżeli jednak planujesz wybrać się na kawę z kimś, kto jest prawdziwym koneserem – koniecznie wybierz kawiarnię speciality w Zielonej Górze. Jednym z takich lokali jest tutejsza palarnia kawy