Witaj na naszym kawowym blogu!

Czy warto kupić dziecku szczoteczkę soniczną?

Szczoteczka soniczna dla dziecka

To nieprawda, że zęby mleczne dziecka nie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Niestety niektórzy rodzice wciąż tak uważają i nie dbają o jamę ustną swojej pociechy w należyty sposób. Tymczasem zdrowie „mleczaków” ma znaczący wpływ na stan uzębienia w przyszłości. Aby zapewnić im higienę na najwyższym poziomie, można sięgnąć po specjalną szczoteczkę soniczną dla dziecka. Jak działa takie urządzenie? Jakie są jakie zalety? Czy warto kupić swojemu dziecku szczoteczkę soniczną?

Szczoteczka soniczna posiada silnik elektryczny i działa w oparciu o technologię fal dźwiękowych o częstotliwości 260 Mhz. Podczas jej pracy cząsteczki pasty do zębów, wody i śliny łączą się ze sobą, a wytworzone w wyniku tego zjawiska mikrobąbelki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, skutecznie rozbijając płytkę nazębną, osady i resztki pokarmowe. Główka szczoteczki sonicznej ma podłużny kształt i jest w stanie generować do 96 000 ruchów na minutę pracy.

Możliwości i działanie szczoteczek sonicznych

Tego typu urządzenia wyposażone są zwykle w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu. Dzięki nim możemy nie tylko wyczyścić nasze zęby, ale również wybielić je lub kompleksowo zadbać o wrażliwe dziąsła. Oprócz tego szczoteczki soniczne posiadają funkcje usprawniające cały proces szczotkowania zębów, takie jak czasomierze, czujniki czy wskaźniki. W zestawach ze szczoteczkami sonicznymi niemal zawsze znajdują się przydatne dodatki w postaci końcówek wymiennych czy etui podróżnego.

Cechy szczoteczki sonicznej dla dziecka

Producenci szczoteczek sonicznych tworzą nie tylko modele przeznaczone dla dorosłych, ale również dla dzieci. Szczoteczki polecane młodszym użytkowników powinny jednak wyróżniać się określonymi cechami, m.in. mniejszą główką czyszczącą, bardziej miękkimi włóknami, mniej intensywną pracą czy obecnością trybów oraz końcówek dopasowanych do dziecięcych potrzeb i możliwości. Oprócz tego ważne jest również to, aby szczoteczka soniczna dla dziecka charakteryzowała się atrakcyjnym designem, który zachęci do systematycznego szczotkowania ząbków.

Zalety szczoteczki sonicznej

Regularne stosowanie szczoteczki sonicznej może przynieść naprawdę wiele korzyści dla jamy ustnej człowieka. Sięgając po nią, możemy cieszyć się również komfortem użytkowania. Oto zalety szczoteczki sonicznej:

 • cicha praca
 • poprawa stanu zębów
 • poprawa stanu dziąseł
 • efekt białych zębów
 • efekt świeżego oddechu na dłużej
 • nawet dwa miesiące pracy bez konieczności ładowania
 • obecność funkcji zwiększających komfort użytkowania, np. timerów
 • skuteczne oczyszczanie zębów z płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych
 • skuteczne oczyszczanie trudno dostępnych miejsc, np. elementów aparatu ortodontycznego
 • kilka trybów pracy do wyboru, dzięki czemu każda osoba wybierze ten odpowiedni dla siebie
 • kilka końcówek wymiennych do wyboru, dzięki czemu każda osoba wybierze tę odpowiednią dla siebie.

Szczoteczka soniczna dla dziecka – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie powinna być jednoznaczna: oczywiście, że warto! Udowodniliśmy to chociażby poprzez wypisanie licznych zalet szczoteczki sonicznej.

Twoje dziecko, korzystając ze szczoteczki sonicznej,  najefektywniej wykorzystuje dwie minuty szczotkowania zębów. Warto dodać, że według wielu specjalistów w tym temacie najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym ruchem czyszczącym zęby jest ruch wymiatający, który nie powoduje uszkodzeń mechanicznych zębów oraz nie wywołuje krwawienia dziąseł. Ponadto liczba wykonywanych ruchów ma znaczący wpływ na precyzyjne usuwanie płytki nazębnej, przebarwień, osadów i resztek pożywienia nawet z trudno dostępnych miejsc.

Jeśli dany tryb pracy w szczoteczce sonicznej okaże się zbyt intensywny, można bez problemu zmienić go na delikatniejszy. Podobnie jest z końcówkami wymiennymi. Te przeznaczone dla dzieci posiadają zazwyczaj krótsze oraz bardziej miękkie włókna. Szczoteczki soniczne dla dzieci wyposażone są również w przydatne funkcje, takie jak np. czasomierze, które pilnują właściwego czasu szczotkowania zębów. Szukasz właściwej szczoteczki sonicznej dla swojego dziecka? Zapoznaj się ofertą najpopularniejszych producentów takich jak marki Smilesonic, Oral-B, Seysso czy Philips Sonicare.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Czym jest omniroast i jak powstaje?

Czym jest omniroast i jak powstaje?

Wbrew pozorom zakup odpowiedniej kawy ziarnistej nie jest wcale prostym zadaniem. Duże znaczenie przy wyborze…
Kawa po turecku – jak parzyć ją we właściwy sposób?

Kawa po turecku – jak parzyć ją we właściwy sposób?

Tradycyjne tureckie przysłowie mówi: „Kawa powinna być czarna jak piekło, mocna jak śmierć, słodka jak…
Kawa grzybowa - co to jest i jak ją przygotować?

Kawa grzybowa - co to jest i jak ją przygotować?

Do czego kawie potrzebne są grzyby? Kawa grzybowa to delikatna mieszanka ekstraktów z grzybów i…