Witaj na naszym kawowym blogu!

Czym jest omniroast i jak powstaje?

jak powstaje omniroast

Wbrew pozorom zakup odpowiedniej kawy ziarnistej nie jest wcale prostym zadaniem. Duże znaczenie przy wyborze ma to, w jaki sposób przygotowuje się espresso lub inny pobudzający napój. Najlepsze mieszanki przeznaczone do parzenia konkretną metodą składają się ze starannie wyselekcjonowanych ziaren, które następnie są specjalnie obrabiane i wypalane. Czy istnieje produkt, który nadaje się zarówno do ekspresu, jak i alternatywnych sposobów przygotowania kawy? Dowiedz się, czym dokładnie jest omniroast i jakie są jego zalety.

Omniroast — co to jest?

Wielu kawoszy, którzy nie potrafią obyć się bez małej czarnej każdego poranka, nie ma jednej, ulubionej metody parzenia. Różnice między kawą przygotowywaną w kawiarce lub za pomocą ekspresu a przelewem z dripa czy Chemexa są tak wyraźne, że niektórzy lubią pić te napoje zamiennie. Niezależnie od wybranej metody potrzeba jednak wysokiej jakości ziaren. Problemem jest to, że do przygotowania espresso wykorzystuje się zazwyczaj inne mieszanki niż w przypadku kawy filtrowanej.

Omniroast to rodzaj ziaren, które nadają się do każdej metody parzenia. Zazwyczaj produkty tego typu są palone w średnim stopniu, dlatego wybierane są przez wszystkich niezdecydowanych amatorów kawy. Kupując jedną mieszankę, można przygotować zarówno espresso, popularną zalewajkę, jak i alternatywny przelew.

Jak smakuje kawa omniroast?

Ostateczny smak kawy w dużej mierze zależy od stopnia palenia ziaren. W przypadku niektórych mieszanek wydobycie wszystkich aromatów jest bardzo proste, natomiast dostępne są też produkty, które wymagają odpowiednich umiejętności i wiedzy o sposobach parzenia pobudzających napojów.

Omniroast komponowany jest tak, aby zaparzona kawa miała delikatny i łagodny smak. Najwyższej jakości mieszanki wydobywają z ziaren zarówno charakterystyczną kwasowość, jak i często pożądaną słodycz. Dzięki idealnej kompozycji aromatów omniroast ma takie same walory smakowe jak nie jedna kawa speciality.

Kawa omniroast — jak powstaje?

Powszechnie stosowane są dwa sposoby wypalania kawy omniroast. Pierwszy z nich polega na skróceniu czasu palenia i zachowaniu wysokiej temperatury przez roastera. Takie działanie sprawia, że kawa cechuje się wysoką kwasowością. Dzięki temu smak mieszanki może być zmodyfikowany i dopasowany do preferencji podczas parzenia. Warto jednak zaznaczyć, że uzyskanie napoju o idealnych właściwościach wymaga umiejętności i wprawy.

Druga metoda przygotowania mieszanki omniroast zabiera więcej czasu, ponieważ polega na obniżeniu temperatury i wydłużeniu czasu palenia. W tego rodzaju kawie kwasowość jest znacznie mniej wyczuwalna, a samo ziarno lepiej się rozpuszcza. Dzięki temu przygotowanie aromatycznego napoju nie jest tak trudne, jak w przypadku pierwszej metody.

Jak wybrać kawę omniroast?

Omniroast to metoda wypału, która cały czas zyskuje na popularności. Jej największą zaletą jest uniwersalność, która daje możliwość parzenia różnymi metodami. Warto jednak zaznaczyć, że nawet w przypadku tego rodzaju ziaren ogromne znaczenie ma klasa produktu. Wysokiej jakości mieszanki znaleźć można w internetowym sklepie Cafe Silesia. Wystarczy zwrócić uwagę na opis, który pomoże dopasować kawę do indywidualnych preferencji smakowych. Następnie można cieszyć się aromatycznym espresso każdego dnia.

Post gościnny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Zyskaj energię bez kofeiny: sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po kawę bezkofeinową!

Zyskaj energię bez kofeiny: sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po kawę bezkofeinową!

Kofeina w odpowiednim miejscu i czasie może być naprawdę zbawienna — poprawia koncentrację, pobudza, stymuluje…
Kawiarka na indukcję - czym się charakteryzuje?

Kawiarka na indukcję - czym się charakteryzuje?

Jeśli nie chcesz wydawać tysięcy złotych na ekspres do kawy, a uwielbiasz cieszyć się poranną…
Kawy z nutą czekolady - tego warto spróbować

Kawy z nutą czekolady - tego warto spróbować

Czy wiesz, że kawa i czekolada rozweselają i działają antyoksydacyjne? To dlatego kawa z czekoladą to sposób…