Witaj na naszym kawowym blogu!

Soplówka jeżowata – dodatek do kawy poprawiający funkcje kognitywne

cup of coffee with smoke and coffee beans on burlap sack on old

Większość z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia filiżanki kawy, która pomaga się dobudzić, poprawiając przy tym koncentrację. Zamiast jednak sięgać po samą kawę, warto dodać do niej coś ekstra np. w postaci soplówki jeżowatej, czyli ciekawego dodatku poprawiającego funkcje kognitywne. Czym jednak jest wspomniana jeżówka i jakie korzyści płyną z jej przyjmowania?

Czym jest soplówka jeżowata?

Soplówka jeżowata nazywana również lwią grzywą to jadalny grzyb, z którego produkuje się suplementy diety mające na celu poprawę pracy naszego mózgu, a także zwiększenie poziomu energii. Obfituje ona w liczne witaminy, minerały, a także w takie substancje aktywne jak beta glukany, hericeryny oraz polisacharydy. Choć soplówka stanowi świetny dodatek do potraw w szczególności kuchni azjatyckiej, to jednak najczęściej wykorzystuje się ją do produkcji suplementów diety, które mają na celu pobudzić nas, a także zmotywować do wykonywania codziennych obowiązków.

Jakie są prozdrowotne właściwości soplówki jeżowatej?

Soplówka jeżowata w korzystny sposób wpływa na pracę mózgu. Wśród jej głównych właściwości można wymienić w szczególności zmniejszanie objawów depresji, uspokajanie stanów lękowych, a także poprawianie tzw. funkcji kognitywnych. Warto przy tym podkreślić fakt, iż jak dotąd nie przeprowadzono zbyt szerokich badań na ludziach pod kątem wspomnianych działań, jednak miejmy nadzieję na to, że takowych w najbliższym czasie przybędzie. Niemniej jednak wiele osób decyduje się na przyjmowanie suplementu diety z soplówką jeżowatą, dodając jej niewielką ilość do wypijanej o poranku kawy, gdyż wówczas działa najlepiej. Potwierdzają to liczne opinie, które możemy znaleźć w sieci, dlatego też warto z pewnością sięgnąć po ten suplement, sprawdzając jego działanie na sobie. Czy produkt ten mogą jednak przyjmować wszyscy? Jeśli chodzi o przeciwwskazania do stosowania wspomnianego suplementu, to szerzej na ten temat możemy przeczytać, odwiedzając stronę https://biohacki.pl/soplowka-jezowata-lions-mane-wlasciwosci-dzialanie-przeciwwskazania/.


Treść sponsorowana biohacki.pl

Średnia ocena - 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Ristretto – co to za kawa i czy warto ją zrobić?

Ristretto – co to za kawa i czy warto ją zrobić?

U każdego, kto poszukuje mocnej i intensywnej kawy, jedna z pierwszych myśli brzmi: espresso. Jest…
Mielenie kawy - proste zasady

Mielenie kawy - proste zasady

Mielenie kawy to dla wielu kawoszy swoisty rytuał, bez którego nie wyobrażają sobie celebrowania picia…
Kawa z jajkiem - czyli kawa po szwedzku

Kawa z jajkiem - czyli kawa po szwedzku

Dla jednych kawa po szwedzku to przysmak. Inni o niej nie słyszeli. Czym zatem jest…

Ciasteczka do kawki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.