Witaj na naszym kawowym blogu!

Dieta MIND Dla Dzieci – Na Czym Się Skupia

Dieta MIND Dla Dzieci

Dzieci każdego dnia coraz szybciej rosną i w mgnieniu oka wylatują z domowego gniazda. Ich rozwój w międzyczasie ma jednak ogromnie znaczenie i wiąże się z wieloma ważnymi kwestiami. Nie każdy ma świadomość, że dieta ma niebagatelny wpływ na kreatywne myślenie, postrzeganie, czy zapamiętywanie informacji przez malucha. Jeśli chcecie wspomóc te procesy u swojej pociechy, to wybierzcie jadłospis, jakim jest dieta MIND.

Dieta MIND – co to jest?

Oczywiste jest, że każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie i jest to zupełnie normalne. Wiele zależy tutaj od genów i środowiska, w jakim maluch się wychowuje. Kiedy jest on już w pełni świadomy, to ogromnie łatwo chłonie wiedzę i warto tę umiejętność jeszcze bardziej pobudzać. Sposób odżywiania, jakim jest dieta MIND, pozwala na osiągnięcie tego celu. Czym właściwie wyróżnia się taki jadłospis i co to jest?

Dieta MIND to nic innego, jak zbiór wskazówek odnośnie do żywienia, które wspomagają procesy poznawcze zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Zapobiegają one tak chorobom i schorzeniom neurodegeneracyjnym. Co więcej, są w stanie zmniejszyć ich progresję. Przykładowo, stosuje się je w przypadku chorób Alzheimera. U dzieci i młodzieży jest w stanie wpłynąć na sprawniejsze przyswajanie wiedzy.

Dieta odgrywa ogromną rolę także w przypadku sportowego życia. Najlepiej znają się na tym profesjonalni sportowcy, którzy przygotowują się do zawodów. Będąc fanami różnych dyscyplin macie świadomość, że przygotowanie do starcia ma ogromne znaczenie dla wyniku i obstawianych zakładów. Sprawdźcie bukmacher paysafecard, aby móc obstawiać wyniki, drużyny, czy zawodników przy ulubionej formie płatności.

Jak wprowadzić jadłospis MIND do życia dziecka?

Skupmy się teraz na najważniejszej kwestii, czyli tym jak ma wyglądać taka dieta MIND w życiu naszej pociechy. Na czym powinniśmy się skupić? Jak można się domyślać, w tym założeniu kluczową rolę mają konkretne produkty. Taki jadłospis łączy w sobie dietę śródziemnomorską oraz dietę DASH. Obie z nich cechują się bowiem zbawiennym wpływem na procesy myślowe. Jakie produkty należy więc wprowadzić?

Kluczowe są tutaj bez wątpienia owoce jagodowe, takie jak truskawki, borówki, czy porzeczki. Nie obejdzie się tutaj bez wszelkiej maści orzechów, czy też produktów pełnoziarnistych, zwłaszcza pieczywa. Pamiętajcie, że dieta MIND w swoim założeniu bierze pod uwagę także mięso w postaci drobiu i ryb, których właściwości są doskonałe. Co ciekawe, używane oleje do gotowania również są ważne w takowym jadłospisie.

Mowa o oliwie z oliwek, która jest jednocześnie najzdrowszym i najlepszym wyborem niemal w każdej diecie. Nasiona roślin strączkowych także są mile widziane w opisywanym sposobie odżywiania, zupełnie jak warzywa zielonoliściaste. Wśród nich znajdziemy produkty takie jak na przykład:

  • Szpinak,
  • Sałatę,
  • Natkę Pietruszki,
  • Koper,
  • Jarmuż,
  • Nać Selera,
  • Brokuły,
  • Kapustę Pekińską.

Co wyklucza dieta MIND?

Jak możecie się domyślać, dieta MIND zabrania również spożywania pewnych produktów. Nikogo raczej to nie dziwi, gdyż ma ona konkretny cel, a niektóre elementy żywności mogą przeszkodzić w jego osiągnięciu. Mowa tutaj o czerwonym mięsie, które jest kompletnym przeciwwskazaniem tego jadłospisu. Wykluczyć z diety dziecka także masło oraz margarynę, jak również wszelkie żółte sery. To oczywiście nie koniec listy.

Do produktów, których nie powinno się jeść na diecie MIND, zalicza się wszelkiej maści jedzenie typu fast food. Przygotowując jadłospis dla swojego dziecka, zapomnijcie o dodaniu do niego ciast, czy słodyczy. Oczywiście można czasem zrobić wyjątek. Unikajcie jednak jak ognia produktów smażonych. Z taką wiedzą możecie na spokojnie wprowadzić omawianą dietę do życia swojej pociechy. Efekty z pewnością was zadowolą.

Artykuł zewnętrzny, dostarczony przez partnera strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Skąd biorą się pryszcze podskórne?

Skąd biorą się pryszcze podskórne?

Jednym z częstszych problemów skórnych są pryszcze, które rozwijają się głęboko pod naskórkiem. Tworzą one…
Krem pod oczy - sprzymierzeniec młodego wyglądu

Krem pod oczy - sprzymierzeniec młodego wyglądu

Kiedy i dlaczego warto stosować krem pod oczy? Jak go prawidłowo nakładać, by zmaksymalizować efekty…
Filiżanki do kawy na prezent – TOP 5 produktów

Filiżanki do kawy na prezent – TOP 5 produktów

Szukasz pomysłu na praktyczny, a zarazem piękny prezent? Jeżeli chcesz obdarować bliską osobę z okazji…