Witaj na naszym kawowym blogu!

Ekspres do kawy – dlaczego warto postawić na ekspres profesjonalny?

profesjonalny ekspres do kawy

Niezależnie od tego, czy planujemy otwarcie swojej kawiarni, czy chcemy unowocześnić swoje miejsce pracy – wybór odpowiedniego ekspresu do kawy jest niezbędny do zapewnienia sukcesu firmy.

Dlaczego warto wybrać profesjonalny ekspres do kawy do gastronomii lub biura?

Profesjonalny ekspres do kawy nie tylko pomoże zaparzyć wyśmienitą kawę, ale również sprosta wysokim wymaganiom stawianym przez pracowników czy gości różnego rodzaju lokali gastronomicznych. Istnieje kilka istotnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze profesjonalnego ekspresu do kawy, by służył jak najdłużej serwując wyśmienitą i esencjonalną kawę.

Kawa swoją historią sięga XI w. i dziś jest jednym z najczęściej wypijanych napojów. Statystyczny Polak w ciągu roku wypija 95 litrów kawy, co przekłada się na ok. 3 kg ziaren. W przypadku osób, które kawę traktują jako niezbędny element dnia ta ilość sięga znacznie wyższych liczb. Najczęściej do jej przyrządzania używa się różnego rodzaju ekspresów do kawy, co doskonale sugeruje, by inwestować w profesjonalny sprzęt, który zaparzy zdecydowanie większą ilość kaw i w zdecydowanie lepszej jakości niż sprzęt określany mianem „marketówka”.

W przypadku ekspresów do kawy jakość = ilość

Specjalistyczne ekspresy do kawy zaprojektowane są tak, by przy pomocy doświadczonego baristy sporządzić wyśmienite kawy – od espresso, przez klasyczne americano, cappucino aż po inne wariacje na podstawie kaw mlecznych. Wyposażone w młynki do kawy i pojemne pojemniki na ziarna sprawiają, że szybko i dokładnie, tuż przed parzeniem, zostanie zmielona kawa dająca najlepszy aromat. Wśród profesjonalnych ekspresów do kawy znajdują się także takie, które tych pojemników zawierają kilka – co umożliwia przygotowanie na bieżąco kaw z różnego rodzaju ziaren o różnym stopniu wypalenia, bez konieczności każdorazowej wymiany zawartości. Wysokiej jakości specjalistyczne ekspresy do kawy wyposażone są także w pojemne zbiorniki na wodę lub mają możliwość bezpośredniego podłączenia do jej źródła. To drugie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w zakładach gastronomicznych, gdzie kawy przyrządzane są na bieżąco i w dużej ilości. Ekspresy z wbudowanym zbiornikiem doskonale spełnią swoją funkcję m. in. w biurach.

Ekspres automatyczny czy kolbowy?

Obydwa rodzaje profesjonalnych ekspresów do kawy mają ogromną ilość zalet. Ekspres automatyczny jest w stanie przyrządzić po naciśnięciu jednego przycisku równie dobrą kawę jak ekspres kolbowy, który wymaga jednak pracy doświadczonego baristy. Przy ekspresie kolbowym barista może jednak eksperymentować i, poprzez zmiany temperatury czy czasu parzenia, grubości mielenia ziaren czy ilości dozowanej kawy, jest w stanie tworzyć indywidualne kompozycje i nadawać kawie każdorazowo inny smak. Z tego względu ekspresy kolbowe będą doskonałym wyborem do lokali gastronomicznych chcących oczarować gości idealnie zaparzoną kawą zgodnie z ich potrzebami. Ekspresy automatyczne sprawdzą się z kolei w biurach – gdzie pracownicy sięgają po kawę na przerwach od pracy. To dobra opcja także w lokalach gastronomicznych nie będących specjalistycznymi kawiarniami, a podającymi kawę jako dodatek np. do posiłków.

Profesjonalnych ekspresów do kawy na rynku jest naprawdę sporo. Chcąc dokonać zakupu warto skorzystać ze specjalistycznego miejsca z profesjonalistami, którzy doradzą w każdej dziedzinie i odpowiedzą na każde nurtujące pytanie. W coffee-style.pl z pewnością znajdziemy odpowiedź na wszystko, co wydaje się być niejasne.

Artykuł dostarczony przez stronę partnerską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Maszyny sprzedające, a rynek spożywczy

Maszyny sprzedające, a rynek spożywczy

Już od kilkunastu lat, automaty sprzedające są obecne na rynku sprzedaży, oferując szybki i wygodny…
Mycie zębów po kawie - dlaczego jest to tak ważne?

Mycie zębów po kawie - dlaczego jest to tak ważne?

Picie kawy ma istotny wpływ na stan zdrowia jamy ustnej. Warto więc zrozumieć, dlaczego mycie…
Metoda obróbki Honey: Tajemnica wyjątkowego smaku kawy z Kolumbii

Metoda obróbki Honey: Tajemnica wyjątkowego smaku kawy z Kolumbii

W sercu malowniczych kolumbijskich krajobrazów, gdzie zielone wzgórza schodzą się z błękitnym niebem, kryje się…