Witaj na naszym kawowym blogu!

Irygator do zębów: jak działa, ile kosztuje, czy warto go kupić, jaki irygator wybrać?

irygator do zębów

Samo szczotkowanie zębów może nie wystarczyć, jeśli chcesz zadbać o swoją jamę ustną w sposób kompleksowy. Dokładnego oczyszczenia wymagają nie tylko zęby, ale także przestrzenie znajdujące się między nimi. Do ich pielęgnacji można użyć irygatora do zębów, który jest bardzo skutecznym i zarazem bezpiecznym urządzeniem. Jak działa irygator oraz ile kosztuje? Czy warto go kupić? Jaki irygator do zębów wybrać? Odpowiedzi na zadane pytania znajdują się poniżej.

Irygator to urządzenie z silnikiem elektrycznym, które przeznaczone jest do oczyszczania trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, a w szczególności przestrzeni międzyzębowych czy kieszeni dziąsłowych. Działa na zasadzie myjki ciśnieniowej. Podczas swojej pracy wytwarza strumień wody, który następnie przechodzi przez pompkę, wydostaje się z dyszy i usuwa resztki pokarmowe oraz płytkę bakteryjną nawet z najdalszych zakamarków. Irygator nadaje się również do oczyszczania elementów aparatu ortodontycznego, a także mostów oraz implantów. Jego ważną funkcją jest również możliwość regulacji ciśnienia wody. Dzięki temu każdy może wybrać moc działania odpowiednią dla siebie. Ważnym elementem irygatorów jest dysza czyszcząca. Wiele zestawów z irygatorami zawiera dysze o różnym przeznaczeniu.

Jak działa irygator do zębów?

Możemy wymienić dwa podstawowe rodzaje irygatorów: stacjonarne i mobilne. Irygatory stacjonarne charakteryzują się sporym rozmiarem, szerokim zakresem ciśnienia do wyboru, a także pojemnym zbiornikiem, który nie wymaga uzupełniania podczas procesu irygacji. Jego wadą jest fakt, iż musi być stale podłączony do gniazdka elektrycznego.

Drugi typ irygatorów to irygatory mobilne, czyli bezprzewodowe. Takie urządzenia świetnie sprawdzą się poza domem, gdyż ich bateria pozwala nawet na dwa tygodnie pracy bez konieczności ładowania. Irygatory bezprzewodowe posiadają mniejszy zakres ciśnienia do wyboru oraz mniejszy zbiornik na wodę.

Ile kosztuje irygator do zębów?

Cena irygatora do zębów uzależniona jest od jego marki oraz parametrów, np. wielkości zbiornika, trybów pracy, oferowanego zakresu ciśnienia oraz liczby dysz czyszczących dostępnych w zestawie. Najtańsze modele przeznaczone są do stosowania podczas podróży, a najdroższe – do użytku w domowych warunkach. Ceny irygatorów wahają się między 200 a nawet 600 złotych.

Czy warto kupić irygator do zębów?

Nie wiesz, czy warto kupić irygator do zębów? Oczywiście, że tak! To urządzenie znane ze swojego nie tylko skutecznego, ale także bezpiecznego działania. Irygator bardzo skutecznie pozbywa się wszystkich nieczystości z trudno dostępnych obszarów, a do tego wzmacnia dziąsła poprzez ich delikatny masaż. Inne przyrządy do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, takie jak wykałaczki, nici dentystyczne czy specjalne szczoteczki, mogą powodować podrażnienia i krwawienie dziąseł. Sięgając po irygator, nie musisz obawiać się żadnych przykrych konsekwencji. W dodatku możesz wybrać odpowiednią moc ciśnienia strumienia wodnego oraz właściwą końcówkę wymienną, dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki irygatorowi zapobiegniesz wielu dolegliwościom jamy ustnej, np. paradontozie, stanom zapalnym czy próchnicy.

Jaki irygator do zębów wybrać?

Wybór właściwego irygatora do zębów powinien być uwarunkowany kilkoma czynnikami. Przede wszystkim zastanów się, jakiego typu irygatora potrzebujesz: stacjonarnego czy przenośnego? W drugiej kolejności zwróć uwagę na tryby pracy oraz zakres ciśnienia do wyboru. Warto również sprawdzić zawartość zestawu, w którym mogą znajdować się wymienne dysze czyszczące oraz inne przydatne gadżety. Bardzo ważnym czynnikiem jest też cena. Irygatory mobilne są zwykle nieco tańsze od tych przeznaczonych do domowego użytku. Aby dowiedzieć się więcej o najlepszych irygatorach, odwiedź strony z recenzjami najpopularniejszych produktów oraz sprawdź rankingi.

Artykuł partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Skąd biorą się pryszcze podskórne?

Skąd biorą się pryszcze podskórne?

Jednym z częstszych problemów skórnych są pryszcze, które rozwijają się głęboko pod naskórkiem. Tworzą one…
Krem pod oczy - sprzymierzeniec młodego wyglądu

Krem pod oczy - sprzymierzeniec młodego wyglądu

Kiedy i dlaczego warto stosować krem pod oczy? Jak go prawidłowo nakładać, by zmaksymalizować efekty…
Filiżanki do kawy na prezent – TOP 5 produktów

Filiżanki do kawy na prezent – TOP 5 produktów

Szukasz pomysłu na praktyczny, a zarazem piękny prezent? Jeżeli chcesz obdarować bliską osobę z okazji…