Witaj na naszym kawowym blogu!

Jak dobrać podkład do twarzy?

Jak dobrać podkład do twarzy

Podkład to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do makijażu. Większość kobiet ma jednak problem z doborem odpowiedniego odcienia tego produktu. Dowiedz się, jaki podkład kupić, aby ujednolicić cerę, ale przy tym nie stworzyć efektu maski.

Określ typ swojej cery

W dzisiejszych czasach półki drogerii obfitują w szereg podkładów. Każdy z nich prócz funkcji maskujących ma także inne właściwości. Przy doborze idealnego podkładu, najpierw określ typ cery.

Do skóry suchej polecamy podkłady nawilżające, które w składzie zawierają naturalne olejki np. arganowy czy jojoba. Posiadaczki skóry tłustej powinny zwrócić uwagę na lekkie podkłady mineralne o wodnistej formule, bowiem nie zatykają porów. Natomiast do skóry zmęczonej i pozbawionej blasku świetnym wyborem są podkłady z rozświetlającymi drobinkami. Czym i jak najlepiej nakładać podkład na twarz? Tego dowiesz się z między innymi z tego artykułu: https://starsfromthestars.pl/blog/czym-i-jak-najlepiej-nakladac-podklad-na-twarz/.

Podton urody, a wybór podkładu

Wbrew pozorom dobór podkładu nie jest taki trudny, o ile znasz swój podton i typ urody. Wyróżniamy dwa główne podtony – chłodny oraz żółty. Jeśli masz ciepły kolor włosów i szybko opalasz się na brązowo, to wielce prawdopodobne, że masz ciepły typ urody i potrzebujesz podkładu w odcieniach ciepłego beżu, oliwkowego bądź żółtego. Ton ciepły najczęściej występuje pod nazwą golden, sand, warm, vanilla czy honey.

Jasna cera, niebieskie oczy i zimny odcień włosów jak chłodny blond – to charakterystyczne cechy chłodnego typu urody. Rose, ivory, porcelain to najczęstsze tony zimne występujące w podkładach.

Istnieją również fluidy o odcieniach neutralnych. Są one odpowiednie dla typów mieszanych, czyli osób, którym dobrze jest zarówno w chłodnych, jak i ciepłych odcieniach.

Dobór odpowiedniego koloru podkładu – kilka wskazówek

Zanim kupisz podkład do twarzy, wypróbuj jego próbkę, którą nałóż na szyję i dekolt. Prawidłowo dobrany odcień fluidu ma odpowiadać kolorystycznie nie twarzy, lecz szyi i dekoltu. Jeśli podkład wtapia się kolorem w skórę, to jego odcień jest prawidłowo dobrany. Pamiętaj, że miarodajny test, czy odcień podkładu pasuje do skóry, powinien odbywać się w naturalnym dziennym świetle. Musisz wiedzieć, że odcień produktu może ulec zmianie w zależności od natężenia światła i jego rodzaju.

Przy zakupie podkładu zaznajom się z symbolami umieszczonymi na etykiecie produktu. Przykładowo litera C oznacza podkład z dominacją pigmentów chłodnych, a W symbolizuje podkład przeznaczony dla ciepłej karnacji. Natomiast N to neutral – kombinacja obu powyższych tonacji.

O wiele lepiej jest kupić podkład za jasny, niż za ciemny. Kosmetyk o ton jaśniejszy, niż odcień skóry możesz ocieplić, nakładając bronzer lub róż do policzków. Jeśli okazało się, że podkład jest za ciemny, nie musisz od razu go wyrzucać. Możesz zainwestować w mixer. Jest to nic innego jak pigment, który w zależności od rodzaju potrafi przyciemnić, ochłodzić lub ocieplić podkład bez ingerencji w jego konsystencję.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Kawa w kosmetyce – jakie ma zastosowanie?

Kawa w kosmetyce – jakie ma zastosowanie?

Czy wiesz, że ziarna kawy mają wiele zastosowań? Oczywiście najpopularniejszym z nich jest przygotowywanie pobudzającego,…
Rower stacjonarny - co należy wiedzieć przed jego zakupem?

Rower stacjonarny - co należy wiedzieć przed jego zakupem?

Jazda na rowerze to wspaniałe ćwiczenie angażujące wiele różnych partii mięśniowych. Latem chętnie korzystamy ze…
Jaka kawa w ciąży?

Jaka kawa w ciąży?

Wiele przyszłych mam zastanawia się czy może sięgnąć po filiżankę małej czarnej. Jeśli tak, to…