Witaj na naszym kawowym blogu!

Jak malować brwi, aby wyglądały naturalnie?

Jak malować brwi
Moda na stylizowanie brwi wciąż ma się doskonale. Ten element ma ogromny wpływ na proporcje twarzy i może sprawić, że spojrzenie stanie się łagodniejsze lub bardziej zmysłowe. Obecnie na rynku istnieje wiele produktów, dzięki którym szybko poprawisz kształt i kolor swoich brwi. Dzisiaj pokażemy Ci, co warto stosować, aby w krótkim czasie osiągnąć spektakularne rezultaty!

Jak wyregulować brwi?

Zadbane brwi pięknie się prezentują i idealnie podkreślają kobiecie rysy twarzy. Zanim pomalujesz brwi kredką lub pisakiem, najpierw musisz im nadać odpowiedni kształt. To zadanie może być trudne, jeśli wykonujesz je po raz pierwszy. Jednak z czasem na pewno nabierzesz wprawy. Zacznij od ustalenia następujących parametrów:
  • Jaką grubość powinny mieć Twoje brwi?
  • Jak długi powinien być odcinek wznoszący i opadający?
  • Jaki powinien być kąt załamania brwi?
Styliści zalecają, aby początek brwi znajdował się na równi ze skrzydełkami nosa. Jeśli Twój nos jest wąski, to brwi u nasady powinny być odpowiednio zredukowane. Natomiast panie mające szerszy nos mogą pozostawić nieco grubszy początek brwi. Załamanie brwi powinno znajdować się na 2/3 długości, a ich zakończenie możesz łatwo wyznaczyć patyczkiem poprzez przyłożenie go do płatka nosa i zewnętrznego kącika ust.

Czym malować brwi?

Cienkie brwi nie cieszą się obecnie zbyt dużą popularnością. Zdecydowanie bardziej pożądanym efektem są grubsze i naturalnie wyglądające brwi. Taki rezultat możesz uzyskać, jeśli będziesz stosować dobrej jakości kosmetyki. Brwi możesz pomalować kredką z grubszym lub cieńszym czubkiem. Dzięki niej sprawnie wypełnisz powierzchnie brwi i dorysujesz brakujące włoski. Świetnym sposobem na nadanie brwiom odpowiedniego koloru jest także użycie specjalnych cieni do brwi. W drogeriach znajdziesz produkty, które z łatwością dopasujesz do koloru włosków na brwiach lub karnacji. Doskonałą alternatywą dla kredki i cieni stanowi dobrej jakości pisak do brwi. Ten produkt jest zawsze gotowy do użycia, wyjątkowo odporny na rozmazywanie i daje bardzo ładny odcień. Jak stosować pisak do brwi? Kosmetyk jest łatwy do nałożenia, jednak trzeba pamiętać, że raz narysowaną kreskę będzie Ci trudno usunąć. Dlatego po ten produkt powinnaś sięgać, gdy dokładnie wiesz, jak mają wyglądać Twoje brwi. Pisak do brwi świetnie sprawdzi się również, jeśli chcesz je dyskretnie zagęścić, ponieważ umożliwia rysowanie aż 3-4 kresek przy jednym pociągnięciu.

Czym jeszcze można malować brwi?

Do modelowania brwi i nadania im pożądanego koloru możesz użyć innych kosmetyków. Jeśli Twoje brwi mają naturalny kształt i są podatne na regulacje, to szybko je przyciemnisz, rozczeszesz i wypełnisz przy pomocy specjalnego tuszu do brwi. Tę czynność warto wykonywać ostrożnie, ponieważ tuszem łatwo można się ubrudzić. Kolejnym ciekawym produktem jest pomada do brwi, czyli kolorowy kosmetyk o woskowatej konsystencji, który pozwala na uzyskanie gęstych i naturalnych brwi w zaledwie kilka sekund. Dobrej jakości kosmetyki do brwi sprawią, że bez większych trudności wymodelujesz włoski i nadasz brwiom optymalny kształt. Po nałożeniu wybranych produktów warto utrwalić makijaż bezbarwnym żelem. W ten sposób zyskasz pewność, że efekt będzie trwały, a makijaż doskonale utrzyma się na brwiach przez cały dzień. Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Ekspres do kawy - dlaczego warto postawić na ekspres profesjonalny?

Ekspres do kawy - dlaczego warto postawić na ekspres profesjonalny?

Niezależnie od tego, czy planujemy otwarcie swojej kawiarni, czy chcemy unowocześnić swoje miejsce pracy –…
Top 5 kuchenek mikrofalowych dostępnych na rynku

Top 5 kuchenek mikrofalowych dostępnych na rynku

Szukając kuchenki mikrofalowej do kuchni, szybko zauważysz, że wybór jest ogromny. Te urządzenia sprzedają dziesiątki…
Młynki do kawy - wszystko co musisz o nich wiedzieć?

Młynki do kawy - wszystko co musisz o nich wiedzieć?

Kawa to idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Młynek do kawy gwarantuje wydobycie pełni smaku z…