Witaj na naszym kawowym blogu!

Jak oblicza się BMI oraz zapotrzebowanie kaloryczne – sprawdź z BeDiet Catering

jak obliczać BMI

Chcesz zadbać o to, by Twój współczynnik masy ciała miał prawidłową wartość? A może potrzebujesz dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie schudnąć lub przytyć? Dowiedz się więcej na temat BMI oraz zapotrzebowania kalorycznego, a cele, które przed sobą stawiasz, będą łatwiejsze do osiągnięcia. Sprawdź nasz artykuł i przekonaj się sam.

Jak się oblicza BMI – sprawdzone i szybkie metody

BMI to najbardziej rozpowszechniony wskaźnik do obliczania prawidłowej masy ciała. Jest wykorzystywany na całym świecie i można go stosować zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Wiek badanej osoby nie ma przy tym żadnego znaczenia.

Jak się oblicza BMI? Istnieją dwie metody. Pierwsza to zastosowanie wzoru, który wygląda następująco:

BMI = masa ciała (wyrażana w kilogramach) / wzrost (wyrażany w metrach do kwadratu)

Przykładowo, jeżeli ktoś waży 60 kilogramów i ma 160 centymetrów wzrostu, to wzór na BMI będzie prezentował się w ten sposób:

BMI = 60 kg / (1,6m x 1,6m) = 60 kg / 2,56 m2 = 23,4

Szybszym i wygodniejszym sposobem jest zastosowanie darmowego kalkulatora online służącego do określania prawidłowej masy ciała. Jak się oblicza BMI przy pomocy takiego narzędzia? Wystarczy podać dane na temat swojego wzrostu i wagi, a rezultat zostanie otrzymany natychmiastowo. Należy jedynie sprawdzić przedział, w którym mieści się pokazana wartość liczbowa, co pozwoli na odcyfrowanie wyniku i przekonanie się, czy jest w normie.

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego – jak używać?

Poznanie wartości swojego BMI pozwala na sprawdzenie tego, czy powinieneś utrzymać wagę, czy może przytyć lub schudnąć. Osiągnięcie każdego z tych celów wymaga jednak również obliczenia swojego zapotrzebowania energetycznego. W ten sposób będziesz wiedział, czy przygotowane przez Ciebie jedzenie mieści się w odpowiednich przedziałach kalorycznych.

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego to kolejne narzędzie, które pozwoli Ci na szybkie zdobycie tej wiedzy. Wymaga on wprowadzenia danych takich jak wzrost, waga, wiek, płeć oraz stopień aktywności fizycznej. Natychmiastowe wyniki z dużą dokładnością pokazują, ile kalorii dziennie powinieneś pochłaniać.

Z taką wiedzą dobranie właściwej diety jest dużo prostszym zadaniem. Pozwoli to na zdobywanie lub tracenie wagi w zdrowym i bezpiecznym tempie.

BeDiet Catering – idealne rozwiązanie dla osób na diecie

Przygotowywanie i bilansowanie własnych posiłków jest bardzo trudnym zadaniem. Wiele osób na diecie poddaje się, gdyż nie jest w stanie poświęcić temu odpowiedniej ilości swojego czasu.

Jeżeli jednak jesteś zabiegany i nie zawsze znajdujesz czas na gotowanie, nie oznacza to, że musisz rezygnować ze swojej diety i ambitnych celów. Catering dietetyczny może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. W ten sposób otrzymasz pełnowartościowe jedzenie mieszczące się w wybranym przedziale kalorycznym, dostarczone prosto pod Twoje drzwi.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, to koniecznie odwiedź stronę BeDiet Catering. Znajdziesz na niej szczegóły oferty i wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci wprowadzić pozytywne zmiany żywieniowe do Twojego życia.

Artykuł przygotowany przez partnera strony.

Średnia ocena - 4.5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Spieniacz do mleka - czym kierować się przy wyborze?

Spieniacz do mleka - czym kierować się przy wyborze?

Spieniacz do mleka pozwala cieszyć się kremową pianką, która dla niektórych bywa kwintesencją całej kawy.…
Jak dobrze przechowywać kawę? Sprawdzone fakty i mity

Jak dobrze przechowywać kawę? Sprawdzone fakty i mity

Kawę pijemy właściwie wszędzie — na uczelni, podczas rodzinnych spotkań domowych, w restauracji oraz pracy.…
Desery z kawą

Desery z kawą

Kawa doskonale smakuje ze słodkim deserem. A jeszcze lepiej – gdy sama jest składnikiem deseru.…

Ciasteczka do kawki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.