Witaj na naszym kawowym blogu!

Jak sfinansować zakup firmowego ekspresu do kawy

Zakup ekspresu kawowego do firmy to koszt nawet kilku tysięcy złotych. W jaki sposób sfinansować tego rodzaju wydatek?

Ile kosztuje wysokiej klasy ekspres do kawy?

Ekspres do kawy znajduje się dziś w niemal każdym biurze. Z jego pomocą można przygotować pyszny napój nie tylko dla pracowników, lecz również dla gości, klientów czy partnerów biznesowych. Niemniej jednak zakup dobrej jakości urządzenia pociąga za sobą spore koszty. Średnio za wydajny, mało awaryjny sprzęt trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Taki wydatek warto jednak potraktować w charakterze inwestycji – ekspres do kawy Nivona może posłużyć przez wiele lat, w dodatku jego zakup będzie stanowił dla przedsiębiorcy koszt uzyskania przychodu. Warto więc wybrać odpowiedni, dopasowany do potrzeb firmy sprzęt, zamiast w późniejszym czasie ponosić wysokie koszty serwisowania.

Leasing i dzierżawa ekspresu do kawy

Rozwiązaniem alternatywnym do zakupu jest leasing albo dzierżawa. Nivona to ekspres, który może być przedmiotem leasingu zwłaszcza w przypadku, gdy w późniejszym okresie zamierzamy go wykupić. Leasing przypomina wtedy nieco zakup na raty – przedsiębiorca uiszcza miesięczną opłatę na rzecz leasingodawcy, natomiast gdy umowa wygaśnie, jej przedmiot przechodzi na własność leasingobiorcy. Ekspres Nivona lub ekspresy do kawy Philips mogą być również przedmiotem umowy dzierżawy. Warto ją zawrzeć w przypadku, gdy chwilowo nie mamy środków na wykupienie sprzętu bądź z innych przyczyn nie możemy sobie na to pozwolić. Leasing bądź dzierżawa nie wymagają jednorazowego wydatkowania pełnej sumy, lecz związane są z dodatkowymi kosztami, które przedsiębiorca ponosi na rzecz leasingodawcy czy dzierżawcy.

Tańszy model, droższe naprawy?

Przedsiębiorcy często decydują się na zakup tańszego modelu ekspresu do kawy, co nie zawsze będzie dla nich niekorzystne. Pozytywnym przykładem jest sprzęt Philips. Ekspres do kawy tej marki jest stosunkowo tani, a jednocześnie bardzo efektywny. Z drugiej strony, kupując konkretny model, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego parametry techniczne, a nie na cenę. Expres do kawy Philips to doskonała inwestycja zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych firm. Nie wszystkie marki sprawdzają się jednak w tym samym stopniu. Czasami, płacąc mniej, musimy liczyć się z większymi kosztami późniejszych napraw. Nie dotyczy to sprzętów Philips. Ekspresy do kawy tego producenta są przede wszystkim przystosowane do częstego użytkowania.

Porównaj oferty i kupuj mądrze!

Zanim zdecydujemy się na zakup ekspresu do kawy, warto przede wszystkim porównać dostępne oferty. Ekspres Philips dostępny jest w różnych wersjach, przy czym cena poszczególnych modeli też znacząco się różni. Ostatecznie będzie ona zależeć również od marży, jaką wyznacza dla siebie sprzedający. Ekspres do kawy Philips oraz ekspresy Nivona można zakupić w internecie, a tym samym porównać między sobą konkretne propozycje. Warto stworzyć swoisty ranking, w którym weźmiemy pod uwagę cenę sprzętu, a także jego parametry techniczne. Pozwoli to podjąć decyzję, jaki ekspres Philips bądź Nivona kupić. Chcąc zaoszczędzić, dobrze na bieżąco śledzić promocje i oferty specjalne – sprzedawcy sezonowo decydują się obniżyć ceny towarów, mogą to robić również incydentalnie. Materiał partnera allegro.pl
Średnia ocena - 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Spieniacz do mleka - czym kierować się przy wyborze?

Spieniacz do mleka - czym kierować się przy wyborze?

Spieniacz do mleka pozwala cieszyć się kremową pianką, która dla niektórych bywa kwintesencją całej kawy.…
Jak dobrze przechowywać kawę? Sprawdzone fakty i mity

Jak dobrze przechowywać kawę? Sprawdzone fakty i mity

Kawę pijemy właściwie wszędzie — na uczelni, podczas rodzinnych spotkań domowych, w restauracji oraz pracy.…
Desery z kawą

Desery z kawą

Kawa doskonale smakuje ze słodkim deserem. A jeszcze lepiej – gdy sama jest składnikiem deseru.…

Ciasteczka do kawki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.