Witaj na naszym kawowym blogu!

Jaka kawa do ekspresu?

Jaka kawa do ekspresu
Kawa to napój, który dla wielu z nas jest nieodłączną częścią codzienności. Nic nie pobudza nas do działania tak jak poranny kubek gorącej kawy. Wybór odpowiedniej kawy do naszego ekspresu jest kluczowy, aby móc w pełni cieszyć się jej smakiem i aromatem.

Dlaczego warto postawić na kawę ziarnistą?

Kawa ziarnista to produkt, który jest szczególnie polecany miłośnikom kawy. Posiada ona niepowtarzalny smak i aromat, które wynikają z tego, że ziarna są mielone tuż przed zaparzaniem. Dzięki temu zyskujemy dostęp do wszystkich olejków eterycznych i składników, które sprawiają, że kawa smakuje tak, jak smakuje.

Kawa ziarnista jest również bardziej ekonomiczna. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się droższa, to jednak porcja kawy ziarnistej jest zazwyczaj tańsza niż porcja kawy mielonej czy rozpuszczalnej. Poza tym, kupując kawę ziarnistą, płacimy za jakość, a nie za opakowanie i markę. Podobnie jest w tym przypadku: https://mokate.com.pl/kawa-ziarnista

Kremowość, jakość i aromat to najważniejsze walory, jakie według kawosza muszą zostać spełnione do uzyskania miana bardzo dobrej kawy. W przypadku ziarnistej wszystkie nuty są o wiele bardziej wyczuwalne i intensywność jest zdecydowanie większa, niż w przypadku kawy rozpuszczalnej.

Czym się różni kawa ziarnista od kawy sypanej i rozpuszczalnej?

Kawa ziarnista, mielona i rozpuszczalna różnią się przede wszystkim procesem produkcji. Kawa ziarnista jest produktem najmniej przetworzonym – po zbiorze i obróbce, ziarna są jedynie palone i pakowane do sprzedaży. Dzięki temu zachowują one najwięcej walorów smakowych. Zachęcamy do spróbowania specjalnej odmiany: https://mokate.com.pl/kawa-ziarnista-barista

Kawa mielona to kawa ziarnista, która została zmielona przed pakowaniem. Choć jest to wygodne (nie potrzebujemy młynka do kawy), to jednak ziarna tracą część swojego aromatu w wyniku kontaktu z powietrzem. A to dla fanów mocnych aromatów i smaku niestety będzie ogromnym minusem.

Kawa rozpuszczalna to najbardziej przetworzona forma kawy. Ziarna są palone, mielone, zaparzane, a następnie proces ten jest odwracany – woda jest odparowywana, pozostawiając tylko rozpuszczalne składniki kawy. To proces powoduje, że kawa rozpuszczalna traci wiele ze swojego naturalnego smaku i aromatu. Wielu amatorów zaczyna od kawy rozpuszczalnej, jednak pełnię potencjału kawy rozwijają dopiero ziarna, które odpowiednio obrobione w ekspresie są czystą przyjemnością dla kubków smakowych.

Pamiętaj, że to, jaka kawa do ekspresu będzie najlepsza, zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Niektóre osoby wolą wygodę kawy rozpuszczalnej, inne cenią sobie smak świeżo mielonej kawy ziarnistej. Wybór należy do Ciebie!

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Najlepsze mleko do kawy

Najlepsze mleko do kawy

Jak mówi tradycyjne tureckie przysłowie „Kawa powinna być czarna jak piekło, mocna jak śmierć, słodka…
Jak znaleźć idealną kawę?

Jak znaleźć idealną kawę?

Zastanawiasz się, jak znaleźć idealną kawę, która będzie doskonale odpowiadać Twoim gustom? Sklep z kawą…
Czy można pić kawę, zmagając się z zespołem jelita drażliwego?

Czy można pić kawę, zmagając się z zespołem jelita drażliwego?

Zespół jelita drażliwego (IBS) to choroba, z którą zmaga się 3,8% ludności na całym świecie.…