Witaj na naszym kawowym blogu!

Kawa mielona czy w ziarnach do ekspresu?

Każdy z nas posiada swój rytuał picia kawy. Niektórzy celebrują wolną chwilę, racząc się espresso, inni nie wyobrażają sobie popołudnia bez cappuccino, jeszcze inni najchętniej sięgają po latte. Niezależnie od rodzaju kawy, na jaki się decydujemy, warto stawiać na tę najwyższej jakości. Jesteś ciekaw co wybrać? Czy kawa mielona, czy w ziarnach do ekspresu?

Jaka jest najlepsza kawa do ekspresu ciśnieniowego?

Oprócz wyboru odpowiedniego ekspresu, w celu uzyskania właściwego smaku i aromatu, trzeba postawić na odpowiednią kawę. Na rynku mamy kilka rozwiązań, z których możemy skorzystać. W zależności, jakie parametry ma nasz ekspres, wyróżniamy:

  • kawy ziarniste,
  • kawy mielone,
  • kawy w kapsułkach.

Szukając odpowiedniej kawy mielonej, warto sprawdzać okazje w internecie, przykładowo na sprzedajemy.pl/delikatesy/kawa/mielona, może się bowiem okazać, że jest to bardzo skuteczny sposób na poznanie nowych jej gatunków.

Najlepsza kawa do ekspresu ciśnieniowego to ta, która w pełni spełnia oczekiwania kawosza. Możemy wyróżnić 3 rodzaje kawy:

  • arabika — najpopularniejszy wybór z uwagi na uniwersalny smak, który przypada do gustu większości,
  • robusta — gatunek zawierający więcej kofeiny od arabiki,
  • liberica — egzotyczny rodzaj kawy o zdecydowanie wyrazistszym smaku. Posiada gorzko-drzewne nuty i najczęściej wykorzystywana jest w kawowych deserach i słodkich mlecznych kawach.

Jaka jest najlepsza kawa do ekspresu ciśnieniowego?

Zastanawiając się nad wyborem kawy mielonej czy w ziarnach do ekspresu, warto wziąć pod uwagę, z jakim jego modelem mamy do czynienia. Najczęściej przy tym rodzaju ekspresu do kawy, wybiera się kawę w ziarnach. Świeżo mielona jest najbardziej aromatyczna i posiada głębszy smak.

Warto też pamiętać, że większość dostępnych na rynku modeli ekspresów do kawy oferuje możliwość zaparzania również kawy mielonej. Dzięki temu można zgodnie z własnymi preferencjami parzyć taką kawę, jaką lubi się najbardziej. Decydując się na kawę mieloną, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jej smak nie będzie tak mocny, a aromat intensywny, jak przy opcji w ziarnach.

Jaka jest najlepsza kawa do ekspresu ciśnieniowego kolbowego?

Producenci ekspresów mają również w swojej ofercie ekspresy kolbowe. Polecane są one osobom, którym zależy na poświęceniu dłuższej chwili na przygotowanie i celebrowanie swojej kawy. Po pierwsze kawa do tego urządzenia musi być zmielona, należy więc albo posiadać osobny młynek bądź kupować już zmieloną.

Do ekspresu kolbowego świetnie będą nadawały się kawy z gatunku arabika, jak i jej mieszanki z robustą, dla ceniących wyrazistszy, lekko goryczkowy smak espresso. To na co należy zwrócić uwagę, posiadając kolbowy ekspres ciśnieniowy to fakt, iż kawy, z których chcemy skorzystać, muszą być dokładnie i drobno zmielone.

Podsumowując, nie można jednoznacznie stwierdzić czy kawa mielona, czy w ziarnach do ekspresu, nie znając preferencji konkretnej osoby. Wszystko zależy zarówno od posiadanego sprzętu, jak i oczekiwań kawosza. Najlepiej eksperymentować i samemu przekonać się, który smak jest dla nas idealny.Materiał partnera sprzedajemy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Kawa w kosmetyce – jakie ma zastosowanie?

Kawa w kosmetyce – jakie ma zastosowanie?

Czy wiesz, że ziarna kawy mają wiele zastosowań? Oczywiście najpopularniejszym z nich jest przygotowywanie pobudzającego,…
Rower stacjonarny - co należy wiedzieć przed jego zakupem?

Rower stacjonarny - co należy wiedzieć przed jego zakupem?

Jazda na rowerze to wspaniałe ćwiczenie angażujące wiele różnych partii mięśniowych. Latem chętnie korzystamy ze…
Jaka kawa w ciąży?

Jaka kawa w ciąży?

Wiele przyszłych mam zastanawia się czy może sięgnąć po filiżankę małej czarnej. Jeśli tak, to…