Witaj na naszym kawowym blogu!

Kawa Tiger Chai z Costa Coffee – przepis

kawa tiger chai

Costa Coffee to powszechnie znana i ceniona marka na rynku. Pochodzi z Londynu, gdzie w 1971 roku dwóch braci postanowiło serwować londyńczykom kawę w specjalnie opracowanych punktach kawiarnianych i z tzw. kawomatów. Dzisiaj to największa w Wielkiej Brytanii i druga co do wielkości sieć kawiarni na świecie. W związku z dynamicznym rozwojem marki ziarnista Costa stała się dostępna do użytku domowego. Zadziw rodzinę i przyjaciół filiżanką kawy z nutką cynamonu i kardamonu i herbaty. Nic tak nie ociepla domu w zimne jesienne wieczory!

Costa Coffee powstała w 1971 roku w Londynie z inicjatywy dwóch braci pochodzących z Włoch – Sergia i Bruna Costa. Początkowo palarnia dostarczała produkty do różnych lokali gastronomicznych, ale kilka lat później założyciele zdecydowali się na otworzenie własnej kawiarni. Ziarnista Costa Coffee stała się przysmakiem ściągającym do kawiarni tłumy kawoszy. Lokal braci Costa był odwiedzany bardzo często, dlatego firma rozrastała się i obecnie posiada około 3 tys. kawiarni w 30 krajach.

Costa kawa ziarnista

Marka Costa oferuje zarówno kawę ziarnistą, jak i mieloną, dzięki czemu odpowiada na różne potrzeby klientów. Kawa Costa, w zależności od rodzaju, charakteryzuje się określonymi smakami, które są wyczuwalne zarówno podczas zaparzania, jak i kosztowania. Niektóre z nich charakteryzują się silnie odczuwalnymi nutami orzechowymi, karmelowymi i czekoladowymi. Ciekawą aromatycznie propozycją jest kawa Costa Coffee Bright Blend Arabica, która po zaparzeniu oferuje smaki z wyraźnie zaznaczonymi nutami owoców i kwiatów cytrusowych.

Ziarnista Costa Coffee to prawdziwa uczta dla kubków smakowych każdego miłośnika tego napoju. Wybór dotyczy również aromatów smakowych, jakie chce się uzyskać podczas parzenia. Niektóre z nich wchodzą w bardziej słodki posmak, inne cechują się goryczką. Np. Costa Coffee Signature Blend charakteryzuje się nutami karmelu i orzechów. Kawa tiger costa to egzotyczny smak cynamonu i kardamonu i czarnej herbaty.

Wszystko masz na opakowaniu

Produkty od Costa Coffee posiadają certyfikat Rainforest Alliance, który jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie kawy. Certyfikat ten nie tylko potwierdza najwyższą jakość ziaren kawy, ale również gwarantuje, że pochodzą z upraw ekologicznych, prowadzonych w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jest gwarancją wysokiej jakości ziaren wykorzystywanych do produkcji oraz zobowiązaniem do prowadzenia odpowiedzialnego biznesu.

Certyfikat Rainforest Alliance świadczy o tym, że Costa Coffee nie tylko dba o smak kawy, ale również o dobrostan środowiska naturalnego i społeczności lokalnych. W praktyce oznacza to m.in. odpowiednie zarządzanie zasobami wodnymi, ochronę bioróżnorodności czy dbałość o prawa pracowników na plantacjach. Dlatego wybierając kawę z certyfikatem Rainforest Alliance, klienci nie tylko delektują się wyjątkowym smakiem, ale także mają pewność, że wspierają działania na rzecz ochrony środowiska i poprawy warunków życia plantatorów kawy.

Zarówno wystrój kawiarni, jak i opakowania Costa Coffee charakteryzują się spójną koncepcją wywodzącą się z jasno zdefiniowanej misji i wizji firmy. Z opakowania kawy dowiemy się m.in. o intensywności zaparzonej kawy, stopniu wypalenia, a także zawartości kofeiny. Intensywność oznacza, że kawa po zaparzeniu może być delikatna, średnia lub aromatyczna. Z kolei stopień wypalenia będzie miał wpływ na jej kwasowość oraz charakterystyczną goryczkę. Im wyższy stopień intensywności palenia, tym kawa bardziej aromatyczna. Oznaczenie to wskazuje również, jaki będzie dla niej najkorzystniejszy sposób zaparzania.

W domu jak w kawiarni

W związku z dynamicznym rozwojem marki kawa ziarnista Costa stała się dostępna do użytku domowego. Dzięki temu wysokiej jakości ziarna można parzyć samodzielnie we własnym ekspresie. Producenci oferują szeroki wybór mieszanek, dlatego każdy powinien znaleźć ulubiony produkt dobrany do swoich preferencji i gustu. Dzięki Costa Coffee ulubione espresso lub cappuccino przyrządzone w domu może smakować tak samo, jak w kawiarni. W przypadku posiadania młynka zdecydowanie lepiej jest wybrać ziarnistą. Świeżo zmielone ziarna pozwalają na uzyskanie wyjątkowo aromatycznego napoju, które przypomina autentyczny smak Costa Coffee.

Costa coffee tiger

Aromatyczny i intensywny w smaku Tiger Chai Caffe to propozycja kawy latte przygotowanej na bazie mieszanki przypraw o smaku kardamonu, cynamonu i czarnej herbaty. Turtle Chai Caffe to łagodna wersja kawy latte o smaku wanilii i miodu oraz zielonej herbaty, z kolei Tukan Chai Caffe to kawa latte przygotowana na bazie mieszanki przypraw mango i czarnej herbaty. Wszystkie warianty smakowe kaw Chai Caffe Latte są przygotowywane na bazie autorskiej mieszanki ziaren Mocha Italia.

Każdą kawę chai latte zdobi ręcznie wykonany czekoladowy motyw na mlecznej piance. Oryginalne, egzotyczne wzorki w postaci tygrysa, tukana lub żółwia odpowiadające danemu smakowi kawy są z największą starannością przygotowywane przez baristów Costa Coffee.

Każdy, kto odwiedza kawiarnie Costa może teraz przygotować swoje ulubione kawy także w domowym zaciszu.

Kawa tiger przepis

Kawa Tiger Chai jest dostępna w ofercie kawiarni Costa Coffee. W warunkach domowych, gdy za oknem jesienny ziąb, możesz zadziwić rodzinę i przyjaciół chai latte. Potrzebujesz do tego dwie szklanki wody, dwie filiżanki mleka,10-12 ziaren czarnego pieprzu, pięć ząbków kardamonu, laseczkę cynamonu, pokrojony na plasterki kawałek imbiru, dwie łyżeczki brązowego cukru lub miodu, dwie torebki mocnej herbaty oraz 1-1,5 łyżeczki Costa Coffee.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Skąd biorą się pryszcze podskórne?

Skąd biorą się pryszcze podskórne?

Jednym z częstszych problemów skórnych są pryszcze, które rozwijają się głęboko pod naskórkiem. Tworzą one…
Krem pod oczy - sprzymierzeniec młodego wyglądu

Krem pod oczy - sprzymierzeniec młodego wyglądu

Kiedy i dlaczego warto stosować krem pod oczy? Jak go prawidłowo nakładać, by zmaksymalizować efekty…
Filiżanki do kawy na prezent – TOP 5 produktów

Filiżanki do kawy na prezent – TOP 5 produktów

Szukasz pomysłu na praktyczny, a zarazem piękny prezent? Jeżeli chcesz obdarować bliską osobę z okazji…