Witaj na naszym kawowym blogu!

Konsultacje online – czy odpowiedni dobór produktów w diecie ma znaczenie?

wybór produktów na diecie

Odżywianie jest ważne dla zachowania zdrowia oraz odpowiedniej sprawności fizycznej. Dobrze zbilansowana dieta może pomóc w uzyskaniu odpowiednich składników odżywczych potrzebnych do codziennych czynności. Ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości białka, węglowodanów oraz tłuszczy.

Odżywianie jest ważne dla zachowania zdrowia oraz odpowiedniej sprawności fizycznej. Dobrze zbilansowana dieta może pomóc w uzyskaniu odpowiednich składników odżywczych potrzebnych do codziennych czynności. Ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości białka, węglowodanów oraz tłuszczy.

Postaw na właściwe węglowodany

 • Dzięki dietom nisko węglowodanowym, węglowodany mają złą reputację. Dużo osób zapomina o tym, że są one głównym źródłem energii organizmu,
 • Wiele osób polega na prostych węglowodanach znajdujących się w słodyczach i przetworzonej żywności,
 • Powinnyśmy skupić się na jedzeniu złożonych węglowodanów znajdujących się w produktach pełnoziarnistych, suchych nasionach roślin strączkowych, owocach i warzywach,
 • Produkty pełnoziarniste, pomagają dłużej odczuwać sytość i dodawać sił przez cały dzień. Mogą również pomóc ustabilizować poziom cukru we krwi.

Pakuj białko do swoich przekąsek i posiłków

 • Białko jest potrzebne, aby organizm mógł się rozwijać i podtrzymywać właściwe funkcje życiowe,
 • Jest ono również niezbędne do budowania i naprawy mięśni – szczególnie w przypadku osób trenujących na co dzień,
 • Białko może pochodzić z produktów, takich jak: drób, wołowina, jagnięcina, ryby, produktów mlecznych, roślin strączkowych, takich jak fasola czy soczewica.

Wybierz zdrowe tłuszcze

 • Tłuszcze nienasycone, mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i dostarczyć zdrowych kalorii do naszej diety,
 • Tłuszcz jest również podstawowym paliwem, jeśli chodzi o treningi, czy prawidłowe funkcjonowanie organizmu,
 • Zdrowe opcje dostarczania tłuszczy do organizmu, obejmują: orzechy, nasiona, awokado, oliwę z oliwek oraz jajka.

Czy po pomoc dietetyka powinniśmy sięgać tylko, wtedy kiedy chcemy schudnąć?

Absolutnie nie. Dietetycy bardzo często współpracują z osobami, którym nie zależy na osiągnięciu celu sylwetkowego, a na utrzymaniu organizmu w zdrowiu.

Możemy posiadać wiedzę na temat odpowiednich produktów, które powinny znaleźć się w zdrowej diecie, a dalej mieć kłopot ze skomponowaniem z nich posiłków. W tym celu najlepiej poprosić o pomoc specjalistę, który na podstawie naszego trybu życia, aktywności fizycznej, płci i wieku – określi nasze zapotrzebowanie kaloryczne i pomoże nam w skomponowaniu zdrowych, pełnowartościowych posiłków.

Konsultacje online, są coraz częściej oferowaną usługą wśród dietetyków. Bez wychodzenia z domu, możemy uzyskać fachową pomoc. Specjalista połączy się z nami poprzez urządzenie mobilne, przeprowadzi z nami wywiad i na podstawie naszych preferencji ułoży dietę, adekwatną do naszych potrzeb. Konsultacje online, są do tego idealnym narzędziem, który pozwoli zaoszczędzić nam czas, pieniądze oraz uzyskać rzetelną usługę.

Oto kilka realistycznych wskazówek, jak zacząć zdrowe odżywianie:

 • Priorytetowo traktuj żywność pochodzenia roślinnego

Pokarmy roślinne, takie jak warzywa, owoce i orzechy, powinny stanowić dużą część Twojej diety. Spróbuj włączyć te produkty do każdego posiłku i przekąski.

 • Słuchaj swojego organizmu

Jeśli próbowałeś kilka razy określonego jedzenia i nie lubisz go, nie zmuszaj się do jego jedzenia, tylko dlatego, że jest uważane za zdrowe. Istnieje wiele zdrowych produktów spożywczych do wyboru.

 • Stale się nawadniaj

Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest częścią zdrowego odżywiania, a woda jest najlepszym sposobem na utrzymanie odpowiedniego nawodnienia. Możesz zaopatrzyć się w butelkę wielokrotnego użytku i dodawać do smaku plasterki owoców lub wyciśniętą cytrynę.

 • Wybieraj sycące potrawy

Kiedy jesteś głodny, Twoim celem powinno być spożywanie sycących, pożywnych pokarmów, a nie spożywanie jak najmniejszej ilości kalorii. Wybieraj posiłki i przekąski bogate w białko i błonnik, które z pewnością Cię nasycą.

Jeżeli nie do końca wiesz, w jaki sposób zacząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem, warto udać się lub umówić na konsultacje online u dietetyka. Pomoże on rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem. Równowaga jest kluczem, a z czasem odkryjesz, które produkty dają Ci najwięcej energii, a które mają negatywne skutki. Ważne jest, aby słuchać swojego organizmu i równoważyć przyjemności, z tym, co jest dla niego dobre.

Artykuł o charakterze reklamowym.

Średnia ocena - 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Napoje roślinne dla baristów

Napoje roślinne dla baristów

Wprowadź rewolucję, dzięki napojom roślinnym dla baristów, które zapewniają doskonałe spienianie, wyjątkowy smak i szeroki…
Narożnik plamoodporny – spełnij marzenie o jasnym narożniku w salonie.

Narożnik plamoodporny – spełnij marzenie o jasnym narożniku w salonie.

Narożnik plamoodporny to narożnik wykonany zazwyczaj w tkaninie hydrofobowej czyli łatwej do czyszczenia i odpornej…
Kawa ekologiczna - czym kawa bio różni się od zwykłej?

Kawa ekologiczna - czym kawa bio różni się od zwykłej?

Czy pijąc poranna kawę zastanawialiście się, skąd się bierze i jak jej produkcja wpływa na…