Witaj na naszym kawowym blogu!

Rower stacjonarny – co należy wiedzieć przed jego zakupem?

Rower stacjonarny

Jazda na rowerze to wspaniałe ćwiczenie angażujące wiele różnych partii mięśniowych. Latem chętnie korzystamy ze słonecznej pogody, wybierając się na wycieczki rowerowe po okolicy. Niestety kiedy pogoda nie jest sprzyjająca, cała przyjemność z jazdy znika, a rower najczęściej ląduje na jesień i zimę w garażu, czekając na cieplejsze dni. Dla wszystkich miłośników rowerowych przejażdżek istnieje jednak rozwiązanie tego problemu – rower stacjonarny, dzięki któremu możemy czerpać korzyści z treningu rowerowego niezależnie od pogody za oknem.

Rower stacjonarny – efekty treningu

Jazda na rowerze stacjonarnym to idealny sposób na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Dzięki zaangażowaniu całego ciała możliwe jest spalenie bardzo dużej ilości kalorii. Dodatkowym atutem treningu na rowerze stacjonarnym jest fakt, że nie obciąża się nadmiernie stawów. Podczas jazdy na zwykłym rowerze stawy mogą być narażone na spore obciążenia – dzięki regulacji oporu na urządzeniu stacjonarnym ten problem może zostać rozwiązany.

Jaki rower stacjonarny wybrać?

Sklepy pękają w szwach od różnego rodzaju sprzętu fitness. Przed zakupem roweru stacjonarnego warto zrobić dokładne rozeznanie na rynku. Warto również zapoznać się z rodzajami rowerów stacjonarnych i zdecydować, który będzie najlepszy. Można wyróżnić trzy podstawowe typy rowerów:

  • rower pionowy – najczęściej wybierany, najlepszy do treningu w domowym zaciszu lub do rehabilitacji stawu kolanowego.
  • rower poziomy – idealne rozwiązanie dla osób z problemami z kręgosłupem. Taki rower będzie również doskonałym wyborem dla seniorów i osób otyłych.
  • rower spinningowy – najbardziej wymagający typ roweru. Jazda na takim rowerze przypomina jazdę na rowerze kolarskim, pozycja ciała jest mocno pochylona do przodu.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Dobrze, aby rower miał odpowiedni rozmiar, regulację siodełka i kierownicy, porządny układ hamulcowy oraz ciężkie koło zamachowe. Istotnym kryterium jest także stopień rozbudowania komputera sterującego. Należy zwrócić uwagę na dostępne funkcje oraz programy treningowe. Dobrym pomysłem będzie także zasięgnięcie porady specjalisty, takiego jak pracownik sklepu sportowego, który najlepiej doradzi, jaki sprzęt będzie odpowiedni.

Jazda na rowerze stacjonarnym to świetne zastępstwo jazdy na klasycznym rowerze. Taką aktywność można połączyć z innymi czynnościami jak na przykład oglądanie filmu, nauka języka czy słuchanie podcastów. Można również skorzystać z nagrań pochodzących z rowerowych tras i wyobrazić sobie, że przejażdżka odbywa się nie w domu, ale chociażby wokół jeziora Garda we Włoszech.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Ekspres do kawy - dlaczego warto postawić na ekspres profesjonalny?

Ekspres do kawy - dlaczego warto postawić na ekspres profesjonalny?

Niezależnie od tego, czy planujemy otwarcie swojej kawiarni, czy chcemy unowocześnić swoje miejsce pracy –…
Top 5 kuchenek mikrofalowych dostępnych na rynku

Top 5 kuchenek mikrofalowych dostępnych na rynku

Szukając kuchenki mikrofalowej do kuchni, szybko zauważysz, że wybór jest ogromny. Te urządzenia sprzedają dziesiątki…
Młynki do kawy - wszystko co musisz o nich wiedzieć?

Młynki do kawy - wszystko co musisz o nich wiedzieć?

Kawa to idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Młynek do kawy gwarantuje wydobycie pełni smaku z…