Witaj na naszym kawowym blogu!

Farbowanie włosów w domu – jak to zrobić?

Farbowanie włosów w domu

Okazuje się, że farbowanie włosów w domu nie musi być trudnym zadaniem. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na wizytę w profesjonalnym salonie fryzjerskim, dlatego coraz częściej farbujemy fryzurę w domowym zaciszu. Zanim jednak do tego przejdziemy, sprawdźmy, jak prawidłowo wykonać tę czynność! O czym warto pamiętać? Jak pofarbować włosy samodzielnie?

Co jest potrzebne do farbowania włosów w domu?

Farbowanie włosów w domu wymaga przygotowania odpowiednich akcesoriów, które pozwolą szybko i dokładnie wykonać ten proces. Co nam się przyda? Niezbędne są z pewnością:

  • Grzebień – posłuży do rozczesywania i oddzielania pasm.
  • Niewielka miseczka – do rozrobienia farby.
  • Ręcznik – należy umieścić go na ramionach, tak aby nie ubrudzić ubrania.
  • Rękawiczki ochronne – są dołączane do opakowania farby do włosów.
  • Klamerki do włosów – dzięki nim upniemy część pasm, tak aby wygodnie pokrywać kolejne kosmyki.
  • Pędzelek – pozwala zaaplikować krem koloryzujący.
  • Minutnik lub telefon –  do odmierzania czasu trzymania farby na włosach.

Pamiętajmy także o tym, aby zabezpieczyć otoczenie dookoła siebie. Akcesoria warto ułożyć na papierowym ręczniku, dzięki czemu zniwelujemy ryzyko zabrudzenia pomieszczenia. Poza tym załóżmy stare ciuchy, które będzie można wyrzucić w przypadku pojawienia się plam z farby. Mile widziane jest także zabezpieczenie podłogi – farba do włosów może być trudna do usunięcia!

Farbowanie włosów w domu

Przejdźmy teraz do farbowania włosów w domowym zaciszu. Bardzo ważne jest to, aby nie myć ich przed farbowaniem i nie używać szamponu przez 2 poprzednie dni. Zgromadzone na włosach sebum stanowi bowiem zabezpieczenie kosmyków przed zbyt mocnym wnikaniem farby i uszkodzeniami. Dodatkowo będziemy mogli znacznie łatwiej zaaplikować mieszankę!

Co ciekawe, przed nałożeniem farby, linię włosów pokryć warto wazeliną lub kremem. To sprawi, że krem koloryzujący nie będzie wykraczał poza dany obszar, a my nie będziemy martwić się plamami. W sytuacji, gdy farba przedostanie się na skórę, trzeba jak najszybciej zmyć ją patyczkiem kosmetycznym lub wacikiem! Samą aplikację rozpoczynamy od odrostów lub siwych włosów. Kosmyki dzielimy na sekcje i sukcesywnie nakładamy farbę – od góry do dołu. Gdy już pokryjemy wszystkie włosy kremem koloryzującym, nie zapominajmy o wmasowaniu mieszanki. Dzięki temu uzyskamy pewność, że każdy kosmyk zostanie pokryty farbą.

Ostatnie etapy wiążą się z odczekaniem czasu, jaki został podany na opakowaniu. Potem można dokładnie umyć włosy tak samo, jak zawsze. Całość spłukujemy tak długo, aż woda nie będzie już przybierała intensywnego kolory naszej farby. Można także zastosować odżywkę, jaka zazwyczaj jest dołączana do zestawu.

Podsumowując, warto zauważyć, że farbowanie włosów w domu jest bardzo częstą praktyką, stosowaną przez kobiety i mężczyzn. To alternatywa dla wizyty w salonie fryzjerskim, przy czym konieczne jest dobranie farby najwyższej jakości, która spełni nasze oczekiwania. Farbowanie warto przeprowadzić z pomocą bliskiej osoby, tak aby stało się jeszcze łatwiejsze i szybsze.

Materiał promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Jaka kawa w ciąży?

Jaka kawa w ciąży?

Wiele przyszłych mam zastanawia się czy może sięgnąć po filiżankę małej czarnej. Jeśli tak, to…
Kawa do gastronomii - wybierz najlepsze produkty do Twojego lokalu

Kawa do gastronomii - wybierz najlepsze produkty do Twojego lokalu

Dobra kawa z dobrego ekspresu to wizytówka nie tylko prestiżowej kawiarni, ale także cukierni, baru,…
Jak wykorzystać antyramę? Sprawdź 4 rewelacyjne pomysły!

Jak wykorzystać antyramę? Sprawdź 4 rewelacyjne pomysły!

Antyrama to rewelacyjna alternatywa dla ram aluminiowych czy drewnianych. Jest uniwersalna, dlatego z dużą łatwością…