Witaj na naszym kawowym blogu!

Jak filtr do wody może poprawić smak kawy?

Jak filtr do wody może poprawić smak kawy
Spożywanie kawy to dla wielu osób obowiązkowy rytuał każdego poranka. Dawka kofeiny zapewnia energię na cały dzień pracy, dlatego też napój ten jest tak chętnie wybierany. Warto jednak wiedzieć o tym, że na smak kawy wpływa nie tylko rodzaj ziaren, ale również to, jakiej wody użyjemy do jej przyrządzenia. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak filtr do wody może poprawić smak kawy. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto pić kawę?

Dla wielu osób wypicie filiżanki kawy to absolutnie obowiązkowy punkt każdego poranka. Jest to prawdziwy rytuał, dzięki któremu można uzyskać szybki zastrzyk energii na cały dzień pracy. Kofeina, główny składnik kawy, zapobiega uczuciu zmęczenia, dzięki czemu jesteśmy lepiej skoncentrowani i pobudzeni. Warto wiedzieć, że kawa cieszy się tak dużą popularnością, ponieważ może być spożywana na ogromną liczbę sposobów. Na rynku znajdziemy rozmaite typy ziaren różniących się smakiem i aromatem. Nie brakuje też fanów kawy z mlekiem, cappucino, latte machiato. Tak przygotowana kawa to nie tylko sposób na pobudzenie organizmu, ale również prawdziwa przyjemność i relaks. Warto wiedzieć, że według badań umiarkowane spożywanie kawy w liczbie dwóch filiżanek dziennie przynosi całą masę korzyści zdrowotnych. Kofeina może przyczyniać się do zmniejszenia ryzyka występowania choroby Parkinsona, schorzeń wątroby oraz cukrzycy typu 2. Kawa zawiera też antyoksydanty, dzięki którym można redukować liczbę wolnych rodników w organizmie.

filtr_do_wody_pitnej.jpg

Co zrobić, kiedy smak kawy nam nie odpowiada?

O smaku kawy decydują nie tylko użyte ziarna do jej przyrządzenia czy wykorzystane dodatki takie jak mleko czy napój sojowy. Zdecydowanie najważniejszy jest rodzaj wody, której użyliśmy do przyrządzenia tego napoju. Zły smak kawy może wynikać na przykład ze zbyt dużej ilości wapnia w wodzie. Woda zawierającą dużą ilość wapnia powoduje, że kawa może szybko zyskiwać gorzki posmak. Dodatkowo, w przypadku, gdy przed zaparzeniem kawy woda była za twarda, w ogromnym stopniu wpływa to nie tylko na smak, ale również na jej wygląd. Mowa tutaj o pojawianiu się osadów na filiżance, co będzie wyglądało bardzo nieestetycznie. Co zrobić, by poprawić jakość wody używanej do parzenia kawy? Rozwiązanie jest bardzo proste. Należy zdecydować się na zakup odpowiedniego filtra do wody pitnej. Liczba rodzajów filtrów dostępnych na rynku jest spora, dlatego też każdy bez problemu znajdzie takie urządzenie, które w pełni będzie odpowiadało jego potrzebom oraz możliwościom finansowym. 

srt_hydro_filtr_wody.JPG

Jak filtr do wody poprawi smak kawy?

Warto wiedzieć, że mimo tego, iż na przestrzeni ostatnich lat w wielu miejscowościach dokonywano modernizacji sieci wodociągowych, w dalszym ciągu wykorzystywanie wody z kranu niejednokrotnie niesie za sobą spore ryzyko.  A spożywanie zanieczyszczonej wody prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji zdrowotnych, przede wszystkim jeśli chodzi u kład moczowy i pokarmowy, które są w największym stopniu narażone na szkodliwe substancje obecne w wodzie. Spożywanie zanieczyszczonej wody pitnej prowadzi też do alergii oraz zaburzeń po stronie układu hormonalnego oraz trawiennego.  Aby uchronić się przed tego rodzaju niebezpieczeństwami, warto zdecydować się na zakup filtra do wody pitnej SRT Hydro. Dzięki temu smak kawy będzie nieporównanie lepszy, a dodatkowo zyskamy gwarancję, iż nie będzie ryzyka pojawienia się jakichkolwiek problemów zdrowotnych.  Jedną z renomowanych firm oferujących filtry wody pitnej najwyższej jakości jest SR Tech. Szczegółowe informacje na temat filtrów SRT Hydro są dostępne na stronie https://www.srtech.pl/

srt_hydro_filtr.jpg

Filtr odwróconej osmozy – najlepszy wybór dla wymagających

Filtr odwróconej osmozy do domu (ang. revese osmosis, w skrócie RO) to świetne rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Systemy filtracyjne jak SRT Hydro pozwalają korzystać z tej technologii bez konieczności skomplikowanego montażu i podłączenia do instalacji hydraulicznej. Jak działają tego typu filtry? Zgodnie z nazwą, zachodzi tutaj proces o nazwie odwrócona osmoza. Polega on na tym, iż następuje przepuszczanie wody pod wysokim ciśnieniem za pomocą specjalnej membrany półprzepuszczalnej.  Ma ona za zadanie zatrzymywać wszelkiego rodzaju zabrudzenia i zanieczyszczenia, np. bakterie, wirusy, sole mineralne oraz szkodliwe związki organiczne. Niewątpliwą zaletą tego typu filtrów jest fakt, iż przy ich zastosowaniu możliwe jest usunięcie nawet 99 procent zanieczyszczeń z wody. Kawa przygotowana z wykorzystaniem wody wyczyszczonej w takim filtrze z całą pewnością będzie zachwycała świetnym aromatem i bardzo dobrym smakiem. 

srt_hydro.jpg

Materiał promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Maszyny sprzedające, a rynek spożywczy

Maszyny sprzedające, a rynek spożywczy

Już od kilkunastu lat, automaty sprzedające są obecne na rynku sprzedaży, oferując szybki i wygodny…
Mycie zębów po kawie - dlaczego jest to tak ważne?

Mycie zębów po kawie - dlaczego jest to tak ważne?

Picie kawy ma istotny wpływ na stan zdrowia jamy ustnej. Warto więc zrozumieć, dlaczego mycie…
Metoda obróbki Honey: Tajemnica wyjątkowego smaku kawy z Kolumbii

Metoda obróbki Honey: Tajemnica wyjątkowego smaku kawy z Kolumbii

W sercu malowniczych kolumbijskich krajobrazów, gdzie zielone wzgórza schodzą się z błękitnym niebem, kryje się…