Witaj na naszym kawowym blogu!

Jaka kawa w ciąży?

Źródło zdjęcia: Dejan Dundjerski / Shutterstock.com

Wiele przyszłych mam zastanawia się czy może sięgnąć po filiżankę małej czarnej. Jeśli tak, to jaka kawa jest dopuszczalna? W niniejszym artykule wychodzimy naprzeciw takim pytaniom.

Czy picie kawy w ciąży jest możliwe?

Tak, spożywanie kawy w ciąży jest możliwe jednak pod warunkiem, że kawa nie ma kofeiny i jest spożywana w rozsądnych ilościach. Zbyt duża dawka kofeiny może doprowadzić do poronienia, dlatego należy zachować ostrożność. Mając to na uwadze, przyszłe mamy z reguły wybierają kawy zbożowe lub różnego typu kawy bezkofeinowe.

Co ciekawe, wstrzemięźliwość od typowej mocnej kawy powinna być także podtrzymana po urodzeniu maluszka, gdy dziecko jest karmione piersią. Wówczas również lepiej postawić na kawę zbożową lub kawę bezkofeinową.

Oczywiście warto pamiętać, że kofeina jest nie tylko w kawie, ale także w wielu innych produktach. Przykłady to np. kakao, herbata oraz różnego rodzaju słodycze czekoladowe. Oczywiście nie trzeba tych produktów wykluczać z diety. Warto jednak zachować ostrożność w przypadku nadmiernego spożycia.

Jaka kawa podczas ciąży?

Oczywiście najważniejsze, żeby była to kawa bezkofeinowa. Natomiast sam sposób zaparzenia oraz ewentualne dodatki takie jak mleko czy niewielka ilość cukru nie powinny być problemem. W związku z czym można się napić cappuccino, caffe latte, mocha, flat white oraz wiele innych. Jednak musi to być specjalnie wybrana kawa tak żeby nie miała kofeiny. Poszukując takich kaw można odwiedzić sklepy z kawą ziarnistą. Z reguły w dobrych sklepach tego typu jest spory wybór kaw bezkofeinowych, dzięki czemu każdy powinien być w stanie znaleźć coś pasującego do gustu i dotychczasowych kawowych przyzwyczajeń.

Podsumowując, do picia kawy w ciąży należy podchodzić z umiarem i rozsądkiem. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej ten temat przekonsultować z lekarzem prowadzącym ciąże.

Artykuł sponsorowany. Źródło zdjęcia: Dejan Dundjerski / Shutterstock.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Kawa do gastronomii - wybierz najlepsze produkty do Twojego lokalu

Kawa do gastronomii - wybierz najlepsze produkty do Twojego lokalu

Dobra kawa z dobrego ekspresu to wizytówka nie tylko prestiżowej kawiarni, ale także cukierni, baru,…
Jak wykorzystać antyramę? Sprawdź 4 rewelacyjne pomysły!

Jak wykorzystać antyramę? Sprawdź 4 rewelacyjne pomysły!

Antyrama to rewelacyjna alternatywa dla ram aluminiowych czy drewnianych. Jest uniwersalna, dlatego z dużą łatwością…
Dripper do kawy - co to jest i jak go używać?

Dripper do kawy - co to jest i jak go używać?

Smakosze kawy z pewnością wiedzą czym jest dripper i jak powinno się go używać. Czy…