Witaj na naszym kawowym blogu!

Kapsułkowe ekspresy do kawy – ranking 2022

Zrobienie aromatycznej kawy zajmuje kilka minut, a picie małej czarnej jest codziennym rytuałem wielu osób. Standardowe zalewanie ziaren wrzątkiem można zastąpić pachnącą kawą z ekspresu. Ciekawym wyborem są ekspresy kapsułkowe, które dają szansę napicia się kaw o najróżniejszych smakach. Podpowiadamy, jakie cechy powinny mieć dobre kapsułkowe ekspresy do kawy. W artykule przeczytasz:
  • Dlaczego warto mieć kapsułkowy ekspres do kawy?
  • Czym kierować się przy wyborze sprzętu?
  • Jakie są cechy dobrego ekspresu kapsułkowego?
  • Jakie funkcje może mieć ekspres kapsułkowy?
  • Które urządzenia zasługują na uwagę przy zakupie?
Jeśli interesują cię urządzenia do parzenia kawy, sprawdź nasz poradnik: Najlepsze ekspresy do kawy – ranking 2022.

Dlaczego warto mieć kapsułkowy ekspres do kawy?

Kapsułkowy ekspres do kawy daje szansę na posmakowanie ulubionej kawy z kawiarni we własnym domu. Różnorodność do ekspresu pozwala przygotowywać zarówno tradycyjne espresso, jak i pyszne latte, czy kawę mrożoną w kilka minut. Nie trzeba spędzać czasu przy dodawaniu kolejnych składników do napoju – wszystko dzieje się po jednym kliknięciu na panelu sterowania. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto pić kawę w kapsułkach i czy jest ona lepsza od tradycyjnego naparu. Tu zdania są podzielone, jednak nie można pomijać faktu jak proste i szybkie jest przygotowywanie nawet najbardziej wymyślnych kaw za pomocą ekspresów kapsułkowych. Intensywny aromat wyczuwalny jest już przy wlewaniu pierwszych kropel do filiżanki, a możliwość zmiany intensywności pracy urządzenia pozwala eksperymentować ze sposobem przyrządzania kawy. Pytając osoby używające kapsułkowy ekspres do kawy najczęściej usłyszymy pozytywne opinie na temat tego typu sprzętu. Urządzenie pozwala szybko przygotować małą czarną, nie wymaga specjalnej pielęgnacji i umiejętności obsługi. W odróżnieniu od ekspresów ciśnieniowych nie jest konieczne skomplikowane czyszczenie sprzętu, w tym przede wszystkim czasochłonne usuwanie fusów.

Kapsułkowy ekspres do kawy – czym kierować się przy wyborze?

Kupując kapsułkowe ekspresy do kawy warto zacząć od zdefiniowania kategorii cenowej. Tańsze wersje pozwolą przygotować pyszny napar, jednak będą pozbawione wielu funkcji. Warto także zwrócić uwagę na dostępność kapsułek w sklepach. Niektóre urządzenia posiadają dedykowane wkłady, które można zamawiać w ograniczonej liczbie punktów sprzedaży, przez co uzupełnianie zapasów kawy może być kłopotliwe. Przed wyborem koniecznie sprawdzić należy parametry urządzenia. Niemal każdy ekspres do kawy ma inne wkłady kapsułkowe, wymiary, pojemność zbiornika na wodę i ciężar. Zwracając uwagę na te elementy przed zakupem, można dopasować sprzęt między innymi do ilości wolnego miejsca w kuchni. Kryterium wyboru mogą być również opinie dotychczasowych użytkowników. Informacje o tym, jak ekspres sprawuje się w normalnych warunkach przyczynią się do decyzji o zakupie lub rezygnacji z wyboru.

Cechy dobrego ekspresu kapsułkowego do kawy

Różnorodność ekspresów kapsułkowych pozwala dobrać sprzęt do własnych, wąsko sprecyzowanych oczekiwań. Opinie i porady innych użytkowników mogą być dobrą wskazówką przy zakupie urządzenia, ale trzeba pamiętać, że właściwości ważne z perspektywy jednej osoby, będą mniej istotne dla drugiej. Dlatego do wyboru trzeba podejść możliwie najbardziej obiektywnie, zwracając uwagę na wszystkie cechy sprzętu i oceniając je według własnych kryteriów. Zwykle przyjmuje się, że dobre ekspresy do kawy kapsułkowe cechuje:
  • łatwy dostęp do kapsułek w sklepach i duży wybór smaków kaw,
  • pojemny zbiornik na wodę, który pozwala na przygotowanie kilku kaw po jednym zalaniu,
  • ciśnienie generowane przy sporządzaniu kawy porównywalne z innymi ekspresami,
  • tryb energooszczędny, wyłączający sprzęt przy bezczynności,
  • wyciągany pojemnik na wodę i tacka okapowa lub tryb automatycznego czyszczenia.
 

Funkcje kapsułkowego ekspresu do kawy

Ekspresy kapsułkowe do kawy posiadają panele sterowania oraz przyciski do uruchamiania. Tańsze wersje sprzętu pozwalają na przygotowywanie zarówno gorących, jak i zimnych napojów. Użytkownicy mogą wyciągać pojemniki na wodę z obudowy, aby je wyczyścić i umyć. Podobnie wygląda kwestia podstawek pod kubek oraz tacek okapowych, które podlegają demontażowi. Urządzenia te posiadają kilka trybów pracy o różnej mocy i intensywności. W ten sposób można eksperymentować ze sposobem przygotowywania kawy. Oprócz tego ekspresy pozwalają wybierać ilość wody wlewanej do kubka, tak by dostosować ją do pojemności naczynia. Część urządzeń posiada także pojemniki na mleko oraz wygodne spieniacze. Mając ekspres kapsułkowy do kawy ze spieniaczem mleka można dostosowywać ilość pianki w kawie do własnych preferencji. Więcej ciekawostek i funkcjonalności czeka na właścicieli bardziej zaawansowanych ekspresów kapsułkowych. Ciekawą funkcją ekspresów jest możliwość aplikacji kilku kapsułek na kawę jednocześnie. Dzięki temu użytkownik nie musi uzupełniać pojemnika za każdym razem, gdy chce się napić małej czarnej. Część urządzeń posiada również wbudowany kosz na zużyte kapsułki. Wystarczy opróżniać go raz na kilka lub kilkanaście użyć. Utrzymanie odpowiedniej higieny ekspresu ułatwiają automatyczne systemy czyszczenia, z kolei wbudowane tryby Eco gwarantują wyłączenie sprzętu, gdy ten pozostaje nieużywany.

Ranking najlepszych ekspresów kapsułkowych do kawy 2022

Producenci sprzętu do przyrządzania kawy oferują różne funkcjonalności swoich wyrobów, a im wyższy stopień zaawansowania, tym wyższa jest zwykle cena zakupu. Nie wszystkie ekspresy kapsułkowe są jednak drogie – niektóre kosztują już kilkaset złotych. Jeśli planujesz kupić ekspres do kawy (kapsułkowy), ranking przygotowany na rok 2022 pomoże Ci wybrać sprzęt najlepszy dla Ciebie.
Ekspres Ciśnienie (bar) Pojemność (ml) Dodatkowe informacje
De’Longhi Nespresso Lattissima Gran 19 1300 Sprzęt posiada duży pojemnik na mleko i miejsce zużyte kapsułki. Wyposażony w system automatycznego czyszczenia i wygodny panel sterowania do przyrządzania aż 9 rodzajów kaw.
Tchibo Cafissimo Milk 15 1200 Ekspres posiada miejsce na 6 kapsułek oraz dodatkowy pojemnik na mleko z automatycznym spienianiem. Sprzęt wyłącza się po kilku minutach bezczynności.
De’Longhi Dolce Gusto Genio S Plus 15 800 Funkcja ustawiania ciśnienia i regulowania intensywności kawy. Ekspres przygotowuje ciepłe i zimne napoje, także w porcjach XL. Tryb ekonomiczny wyłącza sprzęt po 1 minucie bezczynności.
Krups Dolce Gusto Mini 15 800 Możliwość przygotowywania napojów na gorąco i zimno. Wbudowany tryb Eco do wyłączania ekspresu po kilku minutach bezczynności. Estetyczny design i podgrzewanie wody w 30 sekund.
Tchibo Cafissimo Easy 15 650 Sprzęt tani w zakupie i łatwy w obsłudze. Trójciśnieniowy system zaparzania kawy, demontowana tacka okapowa i podstawka na filiżankę.
 
Średnia ocena - 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły
Rodzaje i gatunki kawy
Kawa po wietnamsku – jaki jest przepis

Kawa po wietnamsku posiada różne odmiany, dzięki czemu można przygotować ją na co najmniej kilka sposobów. Wietnam jest drugim po Brazylii największym światowym dostawcą ziaren

dairy free milk drink and ingredients
Lifestyle
Czy warto pić kawę z napojami roślinnymi?

Napoje roślinne powstają z różnych ziaren czy orzechów i z powodzeniem zastępują mleko w codziennej diecie, a nawet w deserach. Oto dlaczego warto używać ich

Ciekawostki
Kawa z cytryną – jak smakuje to połączenie?

Herbata z cytryną zajmuje ważne miejsce na wielu polskich stołach. Wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej zimowych wieczorów. A czy zastanawiałeś się kiedyś, jak

Ciasteczka do kawki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.