Witaj na naszym kawowym blogu!

Syropy Sodastream – czy można je dodawać do kawy?

Sodastream syropy

Miliony Polaków z łezką w oku wspominają czasy, gdy po powrocie z podwórka czy podczas rodzinnego obiadu można było ugasić pragnienie wodą gazowaną z syfonu. Szklanka wody sodowej nasyconej dwutlenkiem węgla z saturatora była symbolem popkultury okresu PRL, który później zastąpiły puszki i plastikowe butelki z napojami konserwowanymi benzoesanem sodu. Na szczęście, wraca saturator domowy w nowoczesnej postaci. Sodastream – jakie smaki są dostępne? Czy można je dodawać do kawy? To nie do uwierzenia, co daje ci współczesna technologia!

Wynalazek jest genialny w swojej prostocie. Napełniasz butelkę Sodastream czystą, zimną wodą, mocujesz butelkę w ekspresie i po naciśnięciu przycisku gazowania możesz delektować się świeżą wodą sodową. Dodając do wody syrop o dowolnym smaku, możesz zamienić zwykłą wodę gazowaną w ulubiony napój. Koncentraty pozwalają w domowych warunkach przygotować także znakomite drinki o wyrazistych nutach smakowych.

Co to jest Sodastream?

Sodastream to nowoczesny sprzęt do napojów gazowanych, który składa się z urządzenia przypominającego ekspres do kawy, naboju z dwutlenkiem węgla oraz butelki. Dzięki zamontowanemu systemowi regulacji nasycenia CO2 możemy w zależności od upodobań otrzymać wodę słabo, średnio lub mocno gazowaną. Producent zapewnia, że osoby kupujące saturator Sodastream dołączają do światowej rewolucji ekologicznej, eliminując tysiące butelek jednorazowych z codziennego użytku.

Sodastream syrop

W ofercie Sodastream są syropy owocowe o smaku grejpfruta, limonki, pomarańczy, mango, pepsi, 7up i mirindy. Koncentraty Sodastream dostępne są zwykle w butelce o pojemności 440 ml (choć bywają większe), co wystarcza na przygotowanie ponad 30 szklanek napoju gazowanego o pojemności 250 ml. Intensywność przyrządzonych napojów zależy od tego, ile koncentratu wymieszamy z wodą gazowaną. Dostępne są syropy bez cukru, co z pewnością podoba się osobom próbującym ograniczać zawartość „białej śmierci” w diecie.

Sodastream napoje

Po wyjęciu nagazowanej CO2 butelki z syfonu należy wlać do niej wybrany syrop. Przy dozowaniu koncentratu warto użyć linii umieszczonej na nakrętce butelki syropu, aby uzyskać bardziej intensywny lub lekki poziom smaku. Później trzeba lekko wstrząsnąć butelką z wodą, aby cieszyć się smakiem orzeźwiającego napoju z bąbelkami. W bogatej ofercie Sodastream dostępny jest także koncentrat energetyzujący wzbogacony o kofeinę, który może stać się zamiennikiem kawy.

Saturator Sodastream

Urządzenie do wody gazowanej wyposażone jest w wielorazowe butelki wykonane z tworzywa PET (bez szkodliwego związku BPA), a niektóre z Tritanu, plastiku odpornego na wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne i matowienie (bez BPA i BPS). Tworzywo to jest dostosowane do kontaktu z żywnością. Butelka do Sodastream cechuje się wysoką trwałością, gdyż wytrzymuje ciśnienie nawet 10 barów.

Ze względów bezpieczeństwa butelkę można użytkować przez trzy lata. Należy pamiętać o jej regularnym myciu najlepiej wodą z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do naczyń. Butelki z Tritanu można bezpiecznie myć w zmywarce. Każda maszyna do robienia wody gazowanej Sodastream wyróżnia się ciekawym designem, więc nikt nie powinien mieć problemu z dopasowaniem wybranego ekspresu do swojego wnętrza.

Sodastream nabój – na ile starcza?

Szacuje się, że przy pomocy jednego naboju Sodastream można sporządzić 60 litrów wody gazowanej, co odpowiada około 40 butelkom o pojemności 1,5 litra oraz 240 butelkom o pojemności 250 ml. Oczywiście, zużycie CO2 zależy od stopnia nagazowania twoich napojów. Średnie nasycenie dwutlenkiem węgla pozwala uzyskać najlepszą wydajność i wystarczy na ok. miesięczne użytkowanie.

Gdy cylinder się wyczerpie, można kupić nowy nabój Sodastream lub swobodnie nabić go dwutlenkiem węgla, który jest niezbędny do otrzymania gazowanej wody. Naboje do saturatorów można wymieniać za pośrednictwem sklepów online oraz w marketach i hipermarketach popularnych sieci. Naboje do saturatorów wymienia się bardzo łatwo i czynność ta nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Może to zrobić praktycznie każdy, bo cały proces jest szybki, prosty i intuicyjny.

Sodastream i kawa?

Czy można dodawać Sodastream do kawy? Każdy, kto lubi eksperymenty smakowe oraz pragnie cieszyć się wyjątkową kawą powinien zainteresować się syropami Sodastream. To ciekawy sposób na zmianę sposobu podawania naszego ulubionego napoju, dzięki któremu uzyskamy pyszną kawę smakową niczym z kawiarni. Np. kawa z syropem z limonki to propozycja dla odważnych miłośników zaskakujących nut smakowych. Cytryna podkreśla naturalną kwasowość ziaren kawy, dzięki czemu napój zyskuje bardzo intensywny i cierpki smak.

Natomiast espresso orange to kawa z sokiem pomarańczowym lub syropem o smaku pomarańczy, która wzmacnia układ odpornościowy ze względu na obecność witaminy C, a kofeina pomaga nam się rozbudzić. Kawa z pomarańczą przyda się podczas lekkiego przeziębienia, kiedy potrzebujemy szybko stanąć na nogi i zachować dobrą formę.

W USA popularna jest kawa Spritzy Americano, czyli gazowana wersja americano. Mrożone orange espresso jest gorzkie, orzeźwiające i pobudzające. Aby je przygotować, potrzebujesz dwie porcje espresso (ok. 60 ml), pół szklanki wody gazowanej i porcję syropu Sodastream oraz kilka kostek lodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Kawiarka – jak parzyć kawę w kawiarce?

Kawiarka – jak parzyć kawę w kawiarce?

Kawiarka, inaczej mokka, to proste urządzenie służące do przyrządzania dobrej kawy praktycznie w każdych warunkach…
Affogato kawa - co to za kawa i co sprawia, że jest wyjątkowa?

Affogato kawa - co to za kawa i co sprawia, że jest wyjątkowa?

Kawa Affogato – czyli jaka? Czym się wyróżnia na tle innych? Dowiedz się więcej na temat…
Kawowe ciekawostki

Kawowe ciekawostki

Niektórym kawoszom nie wystarcza już typowe cappuccino z posypką z czekolady i z entuzjazmem zaczęli…