Witaj na naszym kawowym blogu!

White Bear Coffee – sieć kawiarni z unikatowym wystrojem

obsługa kawiarni

Z badań wynika, że rynek kawowy w Polsce w ostatnich latach bardzo się zmienił. Polacy piją coraz więcej dobrej jakości kawy i coraz częściej w miejscach publicznych. Na rynku przybywa kawiarni, a najlepsze z nich ściągają na małą czarną smakoszy z drugiego końca miasta. Takim miejscem jest White Bear Coffee – sieć kawiarni z unikatowym wystrojem, gdzie pija się najlepszą kawę w okolicy.

Według badań Food Research Institute, przeciętny Polak wypija 95 litrów kawy rocznie (3 kg ziaren). Dzięki temu rekordowi zajmujemy jedenaste miejsce na świecie. Wyprzedzają nas m.in. Skandynawowie, Szwedzi, Szwajcarzy, Belgowie, Kanadyjczycy, Czesi i Słowacy. Polacy zwykle piją trzy kawy dziennie, najczęściej w kącikach kawowych na stacjach paliw, w restauracjach lub korzystając z automatów z napojami.

The White Bear Coffee Białystok

Jednym z takich kultowych miejsc, gdzie Polakom serwuje się najlepszą kawę jest sieć kawiarni White Bear Coffee. Znana w całym kraju marka to to połączenie klimatycznych wnętrz z autorskim menu opartym na rzemieślniczej kawie. W swojej ofercie posiada też submarkę the White Bear Ice Cream, oferującą lody produkowane na bazie naturalnych składników.

Pierwsza kawiarnia tej sieci powstała w Białymstoku, gdzie znajdują się także biuro centralne oraz palarnia kawy. Kawiarnie the White Bear Coffee działają w miastach już od 20-30 tys. mieszkańców. Lokale oznaczone rozpoznawalnym logotypem wyróżniają się unikatowym i oryginalnym wystrojem. Przytulny klimat zapewniają designerskie wnętrza ze spójnymi elementami i przemyślanymi detalami. Dzięki przywiązaniu do szczegółu i jakości lokale tej marki cieszą się rosnącą popularnością.

White Bear Coffee – co to jest

The White Bear Coffee to grupa ludzi od lat promujących kulturę picia kawy w Polsce. Kochają kawę i dostarczają ją w najlepszej, najpiękniejszej i najbardziej jakościowej postaci poprzez sieć lokali opartej na franszyzie. Kawowa franszyza oparta jest na sprawdzonym modelu biznesowym. Ziarna wypalane są na miejscu w rzemieślniczej palarni, a następnie zaparzane na różne sposoby w profesjonalnych ekspresach kolbowych i przelewowych.

Osoby decydujące się na franszyzę nie muszą posiadać wiedzy baristycznej ani mieć doświadczenia w prowadzeniu lokalu gastronomicznego. Dzięki White Bear Coffee wszystkiego nauczą się od podstaw. Nie muszą zatrudniać pracowników od marketingu, gdyż White Bear Coffee zapewnia specjalistów od reklamy i komunikacji, których zadaniem jest przyciągnięcie ludzi do lokalu.

White Bear Coffee – franczyza

Partnerzy marki działają na sprawdzonym modelu franczyzowym, co minimalizuje ryzyko biznesowe. Jest możliwość leasingu części wyposażenia, przez co maleją koszty otwarcia lokalu. W tej sytuacji zwrot z inwestycji możliwy jest już po roku.

W ramach współpracy franszyzobiorcy otrzymują projekt lokalu obejmujący część budowlaną, stolarską oraz technologiczną – od zaplecza po najmniejsze detale wystroju wnętrza, a także profesjonalne szkolenie obejmujące cztery tygodnie intensywnego kursu baristycznego pod okiem najlepszych specjalistów w Polsce. Właściciele i załoga szkoleni są przez trzy tygodnie, a później jeszcze tydzień po otwarciu kawiarni.

The White Bear Coffee zapewnia dostęp do najwyższej jakości ekspresów, młynków, akcesoriów oraz stylowej zastawy, a także świeżo palonych ziaren, które w razie potrzeby są sprowadzane z renomowanych plantacji. Partnerzy mogą liczyć na zaplecze marketingowo-promocyjne, obejmujące materiały reklamowe, bazę zdjęć, udział w działaniach marketingowych sieci. Mają też możliwość prowadzenia komunikacji w mediach społecznościowych i tradycyjnych – na Facebooku, Instagramie, w prasie lokalnej i branżowej.

White Bear Coffee – palarnia

Firma prowadzi rzemieślniczą palarnię kawy, sklep stacjonarny oraz internetowy. Sprowadza wyłącznie dobre ziarna, a następnie wypala do różnych metod parzenia – zarówno ekspresów, jak i alternatyw. To manufaktura, gdzie pracuje się na małych partiach z troską o każdy etap tego procesu. Gatunkowe kawy arabica oraz robusta palone są na krótko przed wysyłką.

Surowe, zielone ziarna sprowadzane są z czterech kontynentów – Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, Afryki i Azji. Zespół White Bear Coffee składa się z baristów i roasterów, którzy łączą pasję z dużym doświadczeniem i wiedzą o branży. Każda dostawa sprawdzana jest pod kątem jakości ziaren i dokładnie wyselekcjonowana. Roast master kontroluje i do odmiany ziarna dostosowuje proces, temperaturę oraz czas jego palenia, aby wydobyć z surowego ziarna pokłady aromatów i uzyskać idealny balans smaku.

Palarnia kawy White Bear Coffee cieszy się opinią najlepszej w Białymstoku, gdyż stara się zaskakiwać klientów niespodziewanymi wrażeniami smakowymi. Palarnia skupia się głównie na kawach ziarnistych do ekspresów oraz jaśniej palonych do metod przelewowych, ale posiada także kawę rozpuszczalną i bezkofeinową. Świeżo palona kawa ziarnista dostępna jest w opakowaniach po 200 g oraz 1 kg. Firma szczególnie poleca kawę Fazenda i Guaxupe z Brazylii, Medellin z Kolumbii, la Dalia Geisha z Salwadoru oraz bezkofeinową Chiapas z Meksyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Zrównoważona produkcja kawy - prawda czy globalna mrzonka?

Zrównoważona produkcja kawy - prawda czy globalna mrzonka?

Nawet dziecko wie, że kolebką kawy jest kontynent afrykański. Owoce kawowca znano w Etiopii już…
5 zaskakujących korzyści zdrowotnych z picia kawy

5 zaskakujących korzyści zdrowotnych z picia kawy

Kawa jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie. Nie bez powodu. Nie tylko dostarcza…
Ile kofeiny ma kawa, od czego zależy i jaka jest zalecana dawka?

Ile kofeiny ma kawa, od czego zależy i jaka jest zalecana dawka?

Kawa to, jak zapewne każdy zdaje sobie sprawę, jeden z najpopularniejszych napoi na świecie. Kojarzona…