Witaj na naszym kawowym blogu!

Samochodowe kubki do kawy

Samochodowe kubki do kawy to nieodzowne atrybuty każdego kierowcy. Pomożemy wybrać ten najlepszy.  Z tego artykułu dowiesz się:
  • Czy kubki do kawy są praktyczne?
  • Na co zwracać uwagę przy wyborze kubka do auta?
  • Czy kubki termiczne są skuteczne?
  • Jak dopasować kubek do uchwytu w aucie?
  • Czy kubki jednorazowe są eklologiczne.
Jeśli jesteś kierowcą, koniecznie sprawdź także artykuł: Ile kofeiny ma kawa? – zalecana dawka

Kubki do kawy – zbędny czy praktyczny gadżet samochodowy?

W czasie jazdy samochodem pewnie niejednokrotnie zdarzyło Ci się używać kubków do kawy. Kawa jest napojem niezwykle popularnym – można ją spotkać na całym świecie. Swoją powszechność zyskała dzięki nieprzeciętnemu smakowi. W dzisiejszych czasach dostępne są kawy o różnych smakach. Niektóre z nich posiadają nawet dodatki takie jak kawałki czekolady lub cynamon. Najlepsze gatunki kaw potrafią być trudno dostępne i drogie, lecz warto choć raz w życiu spróbować jednego rodzaju najlepszej kawy. Nie ma się więc co dziwić, że entuzjaści tego napoju chcieliby mieć go pod ręką w każdej sytuacji. Spożywanie kawy nie ogranicza się do zakątku domowego i coraz chętniej społeczeństwo spotyka się w kawiarniach oraz cukierniach. Ponadto można ją skosztować podczas jazdy samochodem. Takie rozwiązanie jest niezwykle ergonomiczne. Kawy serwowane są na stacjach paliwowych oraz charakterystycznych restauracjach samochodowych na wynos. Dzięki temu możesz w bardzo prosty sposób zakupić pożądany produkt, nie opuszczając pojazdu. Dlatego warto zainwestować we własny kubek do kawy, który z pewnością stanie się stałym akcesorium w samochodzie. Gadżet tego typu można zakupić na najróżniejszych stronach internetowych oraz w sklepach stacjonarnych. Praktyczny kubek posłuży przez wiele lat, jeśli odpowiednio o niego zadbasz. Naczynie tego typu sprawdzi się idealnie podczas drogi do pracy oraz długich rodzinnych wyjazdów. kubki do kawy zbedny czy praktyczny gadzet samochodowy

Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego kubka do kawy? 

Kubki na kawę występują w różnych rozmiarach, dlatego przed zakupem powinieneś zadać sobie pytanie jaki będzie najlepszy. Warto zwrócić uwagę na poszczególne aspekty takie jak:
  • Wielkość kubka –w przypadku espresso z pewnością nie sprawdzi się duży kubek. Dla koneserów latte lub innych kaw z mlekiem najlepszy okaże się produkt produkt o pojemności 250-330ml. Są to standardowe i powszechnie dostępne objętości. 
  • Termiczność – decydują o niej materiały zastosowane do produkcji naczynia. Dzięki nim kubek termiczny długo zachowuje temperaturę cieczy w nim umieszczonej. Sprawdza się to zarówno w przypadku zimnych, jak i gorących napojów.
  • Wygodny uchwyt – szukając kubka warto zwrócić uwagę na jego praktyczność. Jednym z jej objawów będzie uchwyt lub rączka poprawiająca ergonomię i bezpieczeństwo użytkowania. Dla niektórych uchwyt jest zbędny, dlatego zakupują kubki o walcowatym kształcie, bez jakichkolwiek dodatków.
  • Szczelność kubka – w niektórych produktach można zastosować specjalne nakładki poprawiającą szczelność. Zdecydowanie poprawia ona wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, zwłaszcza zapobiega wylaniu cieczy podczas jazdy. Zatyczka nie utrudnia picia – jest w niej specjalny otwór technologiczny ułatwiający spożywanie kawy podczas jazdy.
  • Przystosowanie do samochodu – warto ocenić dostępność miejsca w samochodzie i wyposażenie go w uchwyty do kubków.  
Dzięki powyższym radom wybierzesz idealny kubek do swojego samochodu.

Czy kubki termiczne do kawy potrafią długo utrzymać temperaturę? 

Najlepszy kubek termiczny to taki, który utrzyma temperaturę cieczy przez nawet 12 godzin. Warto wybierać produkty o wysokiej jakości. Ich właściwości będą adekwatne do ceny. Przeważnie kubek z wyższej półki jest lepszy jakościowo. Maksymalny czas zachowania właściwości kubka powinien być opisany w ofercie lub na etykiecie produktu.  Fajne kubki do kawy cechują się dobrą ergonomią. Dobrej jakości wyrób będzie służył latami. Wystarczy stosować się do zaleceń producenta takich jak: mycie w określonej temperaturze. Spełniając wszystkie wytyczne możesz cieszyć się gorącym lub zimnym napojem w każdych okolicznościach. Przykładowe kubki termiczne oraz ich właściwości:
Nazwa kubka okres trzymania temperatury pojemność cena
kubek Hydro Flask Coffee With Flex Sip Lid napoje ciepłe 12h napoje zimne –24h napoje gorące – 6h 532ml ok. 120zł
Contigo – Byron 16 Red napoje gorące – 6h napoje zimne – 12h 470ml ok. 120zł
Melitta Kubek Termiczny Czarny napoje ciepłe – 1h napoje zimne– 2h 250ml 30zł

sprawdz czy duzy kubek na kawe zmiesci sie w samochodowym uchwycie

Sprawdź czy duży kubek na kawę zmieści się w samochodowym uchwycie?

Nie w każdym samochodzie istnieje możliwość zamontowania uchwytu na duży kubek. W nowych pojazdach tego typu udogodnienia wbudowane są w wersji fabrycznej. Nie przeszkadzają one w dostępie do manipulatorów wewnątrz auto. W starszych pojazdach można posiłkować się produktami akcesoryjnymi. Nie ma powszechnej reguły, która sprawdziłaby się w każdym modelu samochodu.

Kubki jednorazowe do kawy – dbaj o środowisko i pamiętaj o odpowiedniej segregacji

Kubki jednorazowe do kawy to rozwiązanie znane z automatów i restauracji. Kubek do kawy na wynos sprawdzi się idealnie, jeśli nie posiadasz swojego kubka, a chciałbyś podelektować się gorącym napojem takim jak kawa. Warto jednak pamiętać, że powinno się je odpowiednio segregować. Choć wiele osób myśli, że są wykonane tylko i wyłącznie z papieru, teoria jest bardzo omylna. Papier sam w sobie jest materiałem przemakalnym, dlatego kubki dodatkowo wyposażone są w polietylen. Niestety nie ma możliwości samodzielnego rozdzielenia obu materiałów, dlatego kubek należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Odpady zmieszane to zbiór produktów, których nie można jednoznacznie przydzielić do danej charakterystycznej grupy takiej jak np: szkło lub plastik. Dlatego jednorazowe kubki do kawy są bardzo trudne w recyklingu.

FAQ

Czy spożywanie kawy w samochodzie jest bezpieczne?

Przy spożywaniu kawy podczas prowadzenia pojazdu trzeba bardzo uważać. Warto ją pić podczas postoju. W niektórych przypadkach może uniemożliwić szybki ruch kierownicą. Należy być ostrożnym i rozważnym.

Czy trudno kupić idealny kubek do kawy?

W dzisiejszych czasach zakup idealnego kubka do kawy jest bardzo prosty. Znając odpowiednie wymiary i wiedząc gdzie chcesz zamieścić kubek oraz jakie powinien mieć właściwości z pewnością znajdziesz idealny produkt. Kubki do kawy możesz zakupić w sklepach stacjonarnych oraz na platformach internetowych.

Kubek termiczny czy jednorazowy – który lepszy?

Jednoznacznie można stwierdzić, że lepszy jest kubek termiczny. Jest to produkt wielokrotnego użytku, którego nie trzeba utylizować po każdym wypiciu kawy. Kubki termiczne wymagają odpowiedniej segregacji, która wiąże się z wieloma kosztami. Jednak umieszczenie go w odpadach zmieszanych zmniejsza zanieczyszczanie środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Kawa ekologiczna - czym kawa bio różni się od zwykłej?

Kawa ekologiczna - czym kawa bio różni się od zwykłej?

Czy pijąc poranna kawę zastanawialiście się, skąd się bierze i jak jej produkcja wpływa na…
Kawa do storczyków - sprawdzony domowy nawóz z fusów!

Kawa do storczyków - sprawdzony domowy nawóz z fusów!

Nigdy nie wyrzucaj fusów z kawy! Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie piją kawę,…
Kawa lavazza - jaki ma smak i czy warto ją pić?

Kawa lavazza - jaki ma smak i czy warto ją pić?

Kawa marki Lavazza jest powszechnie znana. Cieszy się popularnością w wielu domach. Jak smakuje? Czy…