Witaj na naszym kawowym blogu!

Kawa Starbucks – jak ją zrobić w domu i czy nadaje się do ekspresu?

Kawa Starbucks w domu

Miliony ludzi na świecie słowo „kawa” kojarzą teraz ze Starbucksem. To legenda biznesu w amerykańskim stylu, gdzie początkowo lokalny sklep z kawą i akcesoriami dzięki sprawnemu zarządzaniu przekształca się w krótkim czasie w globalną sieć kawiarni działających z rozmachem na wszystkich kontynentach. Jakie są ceny kawy z zielono-białym logiem? Co zdecydowało o ogromnym sukcesie rynkowym Starbucksa? Wyjaśniamy nieporozumienia i wątpliwości, które narosły wokół najpopularniejszej kawy świata.

Pierwsza kawiarnia firmy została otwarta w 1971 na historycznym rynku Pike Place w Seattle, gdzie Starbucks sprzedawał świeżo palone ziarna kawy. Przyjęła nazwę na cześć sternika Starbucka z powieści „Moby Dick”, nawiązując do morskiego romansu i tradycji pierwszych handlarzy kawą. Po sukcesie kawiarni, firma poszła krok dalej i rozpoczęła sprzedaż różnych mieszanek wyselekcjonowanych ziaren kawy pod własną marką.

Starbucks – kawa ziarnista

W stosunkowo krótkim czasie udało jej się przekonać miliony ludzi na całym świecie, aby wybierali kawiarnie z zielono-białym logiem zamiast konkurencji. Jak oni to robią, że sprzedaż kawy w tej globalnej sieci wciąż rośnie? Koncern posiada obecnie ponad 32 tys. kawiarni w ponad 80 krajach świata, w tym połowę w USA. W Polsce kawę Starbucksa sprzedaje ok. sto lokali, głównie w największych miastach.

Starbucks występuje jako kawa ziarnista lub mielona w opakowaniach o standaryzowanej zawartości. W sklepie internetowym dostępne są m.in. Starbucks Blonde Espresso Roast (kawa z Ameryki Łacińskiej o wyrazistym, delikatnym smaku i lekkiej słodyczy), Starbucks Pike Place Roast (mieszanka z Ameryki Łacińskiej o delikatnych nutach czekolady i prażonych orzechów) oraz Starbucks Espresso Roast (espresso o bogatym smaku i karmelowej słodyczy zawierające mieszankę kaw z Ameryki Łacińskiej i Azji, która świetnie nadaje się na latte).

Kawa Starbucks w domu

Mniejsze opakowania są bardzo praktyczne, gdyż pozwalają na poszukiwanie ulubionego smaku kawy bez konieczności trzymania reszty ziaren w otwartej torebce. Otwarcie oryginalnej paczki powoduje wietrzenie ziaren, co w konsekwencji wpływa na smak i aromat naparu. Kawę po otwarciu warto przesypać do hermetycznie zamykanego pojemnika.

Kawa ze Starbucksa występuje również w formie kapsułek. Wśród rozmaitych smaków znajdziemy espresso, lungo, cafe crema, latte macchiato i cappuccino. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się kapsułki o nazwie carmel macchiato i macchiato madagascar vanilla, których bazą jest espresso ze stuprocentowej arabiki z dodatkiem mleka i aromatu karmelu lub wanilii.

Starbucks – kawa mielona

Wśród kaw mielonych firma poleca Starbucks House Blend – kawę z Ameryki Łacińskiej określaną jako pełną smaku, o zrównoważonych nutach orzechów i czekolady, wzbogaconą o delikatną słodycz pochodzącą z prażenia, z bogatą nutą toffi. Producent przekonuje, że jest to mieszanka doskonałych ziaren palona na lśniący, ciemnokasztanowy kolor. „Ta kawa to nasze początki, pierwsza mieszanka, którą stworzyliśmy dla was w 1971. Nasz prawdziwy obraz i po prostu pyszna kawa, kropka” – zachwala na swojej stronie internetowej.

Kawa Starbucks z ekspresu

Rekomendowane są typy kawy z ekspresu – od pysznego latte macchiato po orzeźwiające napoje mrożone, które każdy może z powodzeniem zaparzyć u siebie w domu. Weźmy takie Golden Turmeric Latte. Na jedną porcję potrzebujemy filiżankę espresso, filiżankę mleczka owsianego, łyżeczkę esencji waniliowej, pół łyżeczki kurkumy, po ¼ łyżeczki mielonego imbiru oraz cynamonu, szczyptę czarnego pieprzu i miód do smaku.

W upalne dni polecamy espresso z miętą i wodą gazowaną. Na jedną porcję Starbucks doradza filiżankę espresso, dwie łyżki syropu, osiem gałązek świeżej mięty oraz pół filiżanki wody gazowanej. Idealne w ciepłe dni i proste w przygotowaniu jest Iced Caramel Latte&Vanilla Cream. Napój sporządzamy z dwóch filiżanek kawy rzecz jasna ze Starbucksa oraz połowy filiżanki bitej śmietany, łyżeczki cukru, łyżeczki esencji waniliowej, łyżki sosu karmelowego, połowy łyżki brązowego cukru oraz kostek lodu.

Kawa Starbucks w butelce

Dzięki standardom obowiązującym w koncernie kawa Starbucks w butelce nie odbiega jakością od napojów spożywanych na gorąco. Kawa konfekcjonowana w butelce lub w puszce ma różne smaki i warianty pojemnościowe. Poza doubleshot mamy tripleshot espresso! Wybierając frappucino, można decydować między vanilla, caramel, mocha albo cookies&cream.

Syropy do kawy Starbucks

Starbucks oferuje wiele smaków syropów do kawy, w tym karmelowy, brązowy cukier, klasyczny, cynamonowy dolce, bezcukrowy cynamonowy dolce, orzech laskowy, lejkowaty, miętowy, malinowy, ananasowy, imbirowy, toffi, waniliowy i bezcukrowy waniliowy. Niektóre z nich można kupić do użytku domowego.

W asortymencie napojów Starbucks znajduje się m.in. mocha miętowa, która zawiera syrop mięty pieprzowej, sos mokki, espresso i mleko na parze. Natomiast karmelowe brulee latte to mieszanka sosu o smaku karmelowo-brulee, espresso i gotowanego na parze mleka.

Kawa Starbucks – ceny

Ile kosztuje kawa w Starbucksie? W Polsce kubek Starbucksa stał się symbolem popkultury. Cena kawy zależy od jej rodzaju oraz wielkości. Im kawa większa, tym jej cena jest wyższa. Ceny są znormalizowane, chociaż w niektórych miejscach mogą być wyższe, np. na lotniskach czy dworcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
Czym jest kawa kuloodporna?

Czym jest kawa kuloodporna?

Na skróty ToggleDlaczego kawa kuloodporna jest popularna?Czy kawa kuloodporna jest dla każdego? Dlaczego kawa kuloodporna…
Kawy smakowe - jak powstają?

Kawy smakowe - jak powstają?

Kawa orzechowa, waniliowa, kokosowa, karmelowa, pomarańczowa, piernikowa, z irlandzkim kremem, rumowa, amaretto. Doskonałą alternatywą dla…
Biura w galeriach handlowych - nowoczesne rozwiązanie dla dynamicznego biznesu

Biura w galeriach handlowych - nowoczesne rozwiązanie dla dynamicznego biznesu

Współczesne realia prowadzenia działalności biznesowej coraz częściej wymagają elastyczności i innowacyjnych rozwiązań. Zmieniające się potrzeby…